sikayetkripto
JP Morgan’dan Yeni Kripto Para Değerlendirmesi!
JP Morgan’dan Yeni Kripto Para Değerlendirmesi!

JP Morgan’dan Yeni Bitcoin (BTC) Raporu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Covid-19 pandemisi ve özellikle tüm dünyada yaşanan enflasyon artışı insanların kripto para birimlerine ilgi duymasına neden oldu.

Bu bağlamda ABD’li vatandaşların kripto paralara olan ilgisini araştıran ABD’li bankacılık devi JP Morgan, bu araştırmasında 5 milyon ABD vatandaşının banka hesaplarından kripto para borsalarına yapılan transfer verilerini kullandı.

JP Morgan bu verilere dayanarak Haziran 2022 itibariyle ABD nüfusunun yaklaşık %13’ünün hayatında en az bir kez kripto para borsasına para transfer ettiğini belirtti.

Ünlü banka “ABD Hane Halkı Kripto Varlık Kullanımının Dinamikleri ve Demografisi” isimli araştırma raporunda ayrıca çoğu kripto para yatırımcısının ilk işlemlerini kripto varlık fiyatlarındaki ani artışlar sırasında yaptığına dikkat çekti.

“Kripto paralarla ilgili bir hesaba para aktaran nüfusun oranı, Covid-19 salgını sırasında üçe katlandı.

2020 öncesinde kriptoya en az bir kez para yatıran nüfud oranı %3 iken, bu oran Haziran 2022 itibarıyla %13’e yükseldi.”

Bitcoin (BTC) ve kripto para yatırımlarının ve kullanımının çeşitli kriterler özelindeki farklılığını da araştıran JP Morgan, kripto kullanımının erkekler, Asyalı bireyler ve daha yüksek gelirli genç bireyler için daha geniş olduğunu ortaya koydu.

Rapora göre, genel olarak erkeklerin katılma olasılığı kadınlardan daha fazla olsa da Asyalı Y kuşağı erkeklerinin kriptoya yatırım yapma olasılığı en yüksek orana sahip.

Son olarak daha yüksek gelirli vatandaşların kripto hesaplarına daha fazla para aktardığını belirten banka, vatandaşların yaklaşık %15’inin 1 aydan fazla gelirini kripto hesaplarına aktardığını ifade etti.

“Kripto hesaplarına para aktaran çoğu kişi, bunu kripto varlık fiyatlarının son seviyelerden önemli ölçüde yüksek olduğu ve daha düşük gelire sahip olanların muhtemelen daha yüksek kazananlara göre daha yüksek fiyatlarla alışveriş yaptığı zamanlarda yaptı.”

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!