MEXC
sikayetkripto
Japonya Hükümeti Yeni Kripto Para Kararları Aldı: Bundan Sonraki Tavırları Nasıl Olacak?
Japonya Hükümeti Yeni Kripto Para Kararları Aldı: Bundan Sonraki Tavırları Nasıl Olacak?

Japonya’dan Kripto Para Piyasası İçin Bir İyi Haber Daha!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Japonya resmi makamları, yaptıkları açıklamalarında kripto para borsalarının coin listelemelerini daha kolay hale getireceklerini bildirdiler. Japonya kısa bir süre önce stablecoinler için de benzer bir serbestleştirme adımı atmıştı.

Japonya, Sıkı Kripto Para Kurallarını Gevşetiyor

Bilindiği üzere Japonya altcoin listeleme konusunda en sıkı gereksinimlere sahip olan ülkelerinden biri.

Son gelişmenin iflas eden kripto para şirketi FTX ve CEO’su Sam Bankman-Fried’e rağmen gelmesi dikkat çekti.

Bloomberg News tarafından görülen belgelere göre, kripto para borsalarını yöneten yetkili kurum Çarşamba günü üye şirketlere derhal yürürlüğe girecek olan yeni kural hakkında bilgi vererek, tokenler Japonya piyasası için yeni olmadıkça uzun bir ön elemeden geçmeden coinleri listelemelerine olanak sağladı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Japonya, Stablecoin Kısıtlamasını Kaldırmaya Hazırlanıyor

FTX’in çöküşünün etkileri dijital sektörde ve hatta ötesinde yankılanmaya devam ederken Japonya külfetli kripto para kurallarını gevşetiyor. Başbakan Fumio Kishida’nın yönetimi Web3 pazarını büyütmeyi ekonomi politikasının bir parçası haline getirmiş durumda ve önümüzdeki yıl Bitcoin ve kripto girişimcilerine yardımcı olmak için kurumsal vergileri değiştirmesi muhtemel.

Yerel haber ajansı Nikkei’nin 26 Aralık’ta bildirdiğine göre, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), 2023 yılında piyasaya sürülen yabancı stablecoin’lerin yurt içinde dağıtımı üzerindeki yasağı kaldıracak.

Japonya’daki yeni stablecoin düzenlemeleri, yerel borsaların mevduat yoluyla varlık koruma ve havale üst sınırı koşulu altında stablecoin ticareti yapmasına izin verecek. Raporda, “Stablecoin kullanılarak yapılan ödemeler yaygınlaşırsa, uluslararası havaleler daha hızlı ve daha ucuz hale gelebilir” deniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!