Japonya, Stablecoin Kısıtlamasını Kaldırmaya Hazırlanıyor
Japonya, Stablecoin Kısıtlamasını Kaldırmaya Hazırlanıyor

Japonya, Stablecoin Kısıtlamasını Kaldırmaya Hazırlanıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğu Asya’nın dev ada ülkesi yıl içinde yabancı kaynaklı stablecoin projelerine dair uyguladığı kısıtlamaları yakın zamanda kaldırmaya hazırlanıyor.

Japonya’nın en büyük basın-yayın organlarından Nikkei’nin bugün yayına aldığı habere göre USDT ve USDC gibi dış kaynaklı stablecoinlere uygulanan yasaklar son bulacak. Hükümet, bunun karşılığında ise kripto sektöründeki para transferlerine bazı denetimler getirme kararı aldı.

Kaynağa göre ülkedeki yerel kripto borsaları stablecoin işlemleri için müşterilere bir tavan transfer sınırı uygulayacak. Kişi başı transfer sınırının 7500$ civarında olması beklenirken limitin hangi periyotlar aralığında yenileneceği hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Hükümet Borsalardan Müşteri Bilgilerini İstiyor

Japon hükümeti sadece manşete baktığımızda kısıtlamaları kaldırıyor gibi görünüyor ancak gerçek çok daha farklı. Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), yabancı kaynaklı stablecoin yasağının kaldırmakla beraber kripto para borsalarından bir takım yeni talepte bulunacak.

Yeni düzenleme ile FSA, yerel kripto para borsalarında işlem yapan bütün Japon vatandaşlarının kimlik bilgileri ve para transferleriyle ilgili bilgi talep etme hakkına sahip olacak. Yetkililer, uyguladıkları yeni kuralların kara para ile mücadelede önemli rol oynayacağına inanıyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!