sikayetkripto
Japonya, Bitcoin ve Kripto Para Alanında Yeni Kurallar Getirmeye Hazırlanıyor: İşte Detaylar!
Japonya, Bitcoin ve Kripto Para Alanında Yeni Kurallar Getirmeye Hazırlanıyor: İşte Detaylar!

Japon Telekom Şirketinden Web3’e 4 Milyar Dolar Yatırım: Bu Altcoin ile İşbirliği Yapacak!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Japonya’nın en büyük mobil telefon ağı olan NTT Docomo, Web3 altyapısına 600 milyar yen (4 milyar dolar) yatırım yapma sözü verdi.

Japonyalı Şirket, Web3 Yatırımı Konusunda Astar Network (ASTR) Altcoin Ağı ile İşbirliği Yapacak

Yapılan açıklamaya göre şirket, Web3’ün benimsenmesini hızlandırmak için halka açık blok zinciri Astar Network’ün altcoini geliştiricisi Astar Foundation ve Accenture ile işbirliği yapacak.

Ayrıca bireylerin ve şirketlerin yönetişim için token kullanmalarına olanak tanıyan bir konsorsiyum kuracaklar. Astar Network kurucusu Sota Watanabe yaptığı açıklamada, “On milyonlarca insan tarafından kullanılan örnek çalışmalar üreten bir şirket olan NTT Docomo ile işbirliği yaparak Web3’ü daha da yaygınlaştıracağız” dedi.

Japon hükümeti NTT Docomo’nun ana şirketi NTT’nin hisselerinin üçte birine sahip.

Japonya’nın Web3 politikası, bürokrasiyi ve alışılagelmiş yavaş karar alma sürecini ortadan kaldırmak isteyen politikacılar tarafından bu yıl hızlı bir şekilde hayata geçirildi.

Artık Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı (METI) bünyesinde bir Web3 politika ofisi bulunuyor. Geçtiğimiz hafta ülkenin dijital bakanlığı Web3 teknolojisini araştırmak üzere merkezi olmayan otonom bir organizasyon (DAO) oluşturacağını duyurdu.

Astar Network CEO’su Sota Watanabe, projenin misyonunun Web3’ü dar bir teknoloji meraklısı çevreden çıkarıp genel halka ulaştırmak olduğunu söyledi:

“Bu bağlamda, herkesin erişebileceği bir altyapı üzerinde mükemmel kullanıcı deneyimine sahip daha sağlam uygulamalar çok önemlidir. Bu, sadece mühendislerin değil, daha fazla insanın Web3’ün faydalarından gerçekten yararlanabileceği bir toplum yaratmakla ilgili.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!