İtalyan Parlementosu Kripto Vergi Yasasını Onayladı
İtalyan Parlementosu Kripto Vergi Yasasını Onayladı

İtalyan Parlementosu Kripto Vergi Yasasını Onayladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para alanında ülkelerin farklı regülasyon uygulamaları hızla devam ediyor. Dünyanın en büyük basın-yayın organlarından Reuters’ın haberine göre bir Avrupa ülkesi daha kripto düzenlemesini yasalaştırdı.

İtalya’da Perşembe günü onaylanan yeni bütçe tasarısına göre kripto para ticareti yapan yatırımcılar önümüzdeki yıldan itibaren %26 sermaye vergisine tabi olacak.

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni’nin kurmayları ile birlikte hazırladığı yeni yıllık bütçeye göre artan enerji maliyetlerin yüzünden zorluk yaşayan vatandaşları rahatlatmak için 21 milyar euroluk vergi inidrimi yapılacak. Hükümet yapmayı planladığı sübvansiyon sonucunda kaybettiği geliri kripto para ticaretinden gelir elde eden yatırımcılar üzerinden telafi etmeyi planlıyor.

387 sayfalık bütçe metninde ayrıca kripto varlıklar “dağıtılmış defter veya benzer teknolojiler kullanılarak aktarılabilen elektronik değer ve hakların dijital temsili” olarak resmen tanınmış oldu. Bardağın dolu tarafından bakacak olursak Akdeniz ülkesinde kripto para ticareti artık illegal sayılamayacak.

Hükümet, hazırladığı bütçe tasarısında %26’lık verginin hangi gelir grubuna uygulayacağını da belirledi. Vergi dönemi başına 2.000 €’dan fazla gelir elde eden vatandaşlar vergi uygulamasına tabi olacak. İtalya, yeni tasarıda ayrıca vatandaşların kripto gelir beyanını sunmasını teşvik etmek için bir takım ekstra düzenleme yaptı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!