Dev Şirketten Milyonlarca Dolarlık Kripto Para Yatırımı: İşte Tam Rakam!
Dev Şirketten Milyonlarca Dolarlık Kripto Para Yatırımı: İşte Tam Rakam!

İsviçreli Banka Kripto Departmanı Kurduğunu Duyurdu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın finans merkezlerinden İsviçre’de 30 milyar dolarlık mevduatı yöneten Bank Syz yeni bir kripto departmanı kuracağını açıkladı.

Ülkenin önde gelen bankalarından Bank Syz, müşterilerine kripto departmanı aracılığıyla alım-satım ve depolama hizmeti sunmayı planlıyor. Bank Syz Ticaret Başkanı Valerie Noel yeni departman duyurusunun ardından şu demeci verdi:

“Yeni dijital varlık departmanımız ile müşterilerimizin çeşitli finansal araçlara tek adresten erişebilmesini amaçlıyoruz. Bu nedenle geleneksel finans ile merkeziyetsiz finans (DeFi) arasında bir köprü kuruyoruz.”

Bank Syz tarafından yapılan duyuruya göre müşteriler yeni kripto departmanı üzerinden Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve Chainlink (LINK) alım-satımı yapabilecek. Müşteriler ayrıca kripto paralarını banka güvencesi ile saklama imkanına sahip olacak.

Bank Syz CIO’su (Baş Yatırım Sorumlusu) Charles-Henry Monchau, yatırımcıların banka güvencesi ile dijital varlıklara daha risksiz bir şekilde erişebileceklerine değindi. Monachu, Syz Crypto sayesinde geleneksel ve dijital varlık finans dünyasının bir bütün olarak görünmesinden memnun olduğunu belirtti.

Bankalar Kripto Sektörüne İlgili

Son yıllarda yatırımcıların kripto para piyasasını daha çok talep etmesi, bankaları bu konuda yeni girişimler yapmaya itiyor. ABD’den Robinhood, İngiltere’de Revoult, Brezilya’dan Itau gibi bir çok geleneksel finans kuruluşu son yıllarda kripto hizmeti vermeye başladı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!