sikayetkripto
İsviçre Bankacılık Devi Kripto Para Trendini İnceledi: İşte Şaşırtıcı Veriler!
İsviçre Bankacılık Devi Kripto Para Trendini İnceledi: İşte Şaşırtıcı Veriler!

İsviçre Bankacılık Devi Kripto Para Trendini İnceledi: İşte Şaşırtıcı Veriler!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsviçreli finans devi Bank for International Settlements (BIS) bireysel kripto trendini inceledi. Analiz, bireysel kripto uygulaması kullanıcılarının %40’ının 35 yaş altı erkekler olduğunu gösteriyor.

İsviçreli Banka BIS, Bitcoin’deki Bireysel Yatırımcıların Büyük Çoğunluğunun Para Kaybettiğini Söyledi

Bank for International Settlements’a göre, bireysel yatırımcıların kripto para borsası uygulamalarını nasıl kullandıklarına dair yapılan bir araştırma, yaklaşık dörtte üçünün Bitcoin’de para kaybettiğini gösteriyor.

Basel, İsviçre merkezli BIS’in çalışma raporuna göre, 2015’ten 2022’ye kadar 95 ülkeyi kapsayan veriler, uygulama indirmelerinin büyük çoğunluğunun Bitcoin’in (BTC) fiyatı 20.000 doların üzerindeyken gerçekleştiğini gösteriyor.

Analiz, her yeni kullanıcının uygulamayı yüklediği ay ve sonrasındaki her ay 100 dolarlık Bitcoin satın aldığını varsayarsak, %81’inin para kaybetmiş olacağını söylüyor.

Makalenin yazarları, çalışmanın “kripto paranın daha fazla benimsenmesinin ekonomi ve tüketici refahı üzerindeki etkilerine ilişkin soruları” gündeme getirdiğini belirtiyor.

Merkez bankalarının merkez bankası olarak anılan BIS’in diğer bulguları arasında, uygulama kullanıcılarının yaklaşık %40’ının 35 yaş altı erkeklerden oluştuğu ve küresel olarak tüm kullanıcıların %35’inden azının kadın olduğu yer alıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Warren Buffett'ın Sağ Kolu Charlie Munger, FTX ve Kripto Paralar Hakkında Sert Konuştu!

Bitcoin, geçen yıl Kasım ayında, düşük faiz oranları ve teşvik çekleri tarafından körüklenen dijital paralara yönelik pandemi dönemi spekülatif çılgınlığının zirvesinde 69.000 dolara ulaşmıştı.

Dünyanın en büyük kripto parası, hızla sıkılaşan para politikası ve son olarak Sam Bankman-Fried’ın FTX borsası olmak üzere kripto şirketlerinde yaşanan bir dizi büyük çöküşün baskısıyla o zamandan bu yana %75 değer kaybetti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!