sikayetkripto
İspanya’dan Bitcoin Madenciliği İçin İlk Hamle Geldi!
İspanya’dan Bitcoin Madenciliği İçin İlk Hamle Geldi!

İspanya’dan Bitcoin Madenciliği İçin İlk Hamle Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde madencilik faaliyetlerinin önemli kalelerinden biri olan Kazakistan’da olumsuz olaylar yaşanmaya devam ederken İspanya’dan güzel bir haber geldi.

İspanya Vatandaşlar Partisi’nden Milletvekilleri Kongresi üyesi Maria Munoz, İspanya’yı Bitcoin madencilik merkezi yapmak istediğini dile getirdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Munoz Kazakistan’da yaşanan olayların Bitcoin’i de etkilediğini belirterek, hükümete bazı sorular sordu ve  bunların cevabını yazılı olarak istedi.

Las protestas en Kazajistán tienen repercusiones en todo el mundo: también para el #Bitcoin.

Proponemos que España se posicione como destino seguro de las inversiones en criptomonedas para desarrollar un sector flexible, eficiente y seguro. pic.twitter.com/E2HUu3TtZj

— María Muñoz (@mariadelamiel) January 7, 2022

Munoz ilk sorusu ile hükümete “küresel hash oranındaki düşüşün İspanya’daki kripto endüstrisi üzerindeki etkisinin farkında olup olmadığını “sordu.

İkinci olarak hükümetin Kazakistan’daki internet kesintisi nedeniyle ülkeden ayrılmak zorunda kalabilecek kripto para madencilerini çekmeyi planlayıp planlamadığını sordu.

İspanyol milletvekili son olarak ise hükümete Bitcoin madencilik endüstrisinin enerji açısından ne kadar verimli olduğu konusunda bilgi verdi.

Maria Munoz’un İspanya’yı madencilik merkezi yapma önerisi Twitter’da çok tepki aldı. Buna tepki gösterenlerden biri de Avrupa Parlamentosu üyesi Ernest Urtasun oldu.

Urtasun yaptığı yorumda, Bitcoin’in çevreye verdiği zarar sebebiyle bu girişimin “kötü bir şaka” olduğunu düşündüğünü belirtti.

Qué broma de mal gusto es esta? El minado del Bitcoin es una aberración medioambiental. Y las criptomonedas una actividad financiera inestable y no-regulada (el primer reglamento europeo que va a establecer normas se encuentra muy al inicio de su trámite legislativo). https://t.co/kHWL9ycYUL

— Ernest Urtasun (@ernesturtasun) January 7, 2022

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!