MEXC
sikayetkripto
İngiltere’den Yabancı Kripto Yatırımcılarına Teşvik!
İngiltere’den Yabancı Kripto Yatırımcılarına Teşvik!

İngiltere’den Yabancı Kripto Yatırımcılarına Teşvik!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birleşik Krallık yeni yıl ile birlikte ada ülkesine daha fazla yatırımcı çekmek için bir takım düzenleme yaptı.

Aralık ayında onaylanan düzenleme sonucunda yılın ilk gününden itibaren yerel yatırım yönetim şirketleri ve komisyoncular araclığıyla kripto para satın alan yabancı yatırımcılar vergilendirmeden muaf olacak. Başbakan Rishi Sunak, Aralık ayında verdiği demeçte ülkeyi her türden yatırımcı için cazip kılma aruzusu taşıdıklarını belirtmişti.

İngiliz hükümetinin vergiden sorumlu kolu HM Revenue and Customs, haber kaynaklarına gönderdiği bir e-posta iletisinde şu ifadelere yer verdi:

“Bu muafiyet, küresel yatırımcıları ülkemize çekmek için büyük bir hamledir. Yabancı yatırımıclar İngiltere merkezli yatırım şirketleri üzerinden işlem gerçekleştirdiğinde vergi muafiyetine tabi olacak. Birleşik Krallık’ın yatırım merkezi konumunu bir üst seviyeye taşımak istiyoruz. Bu nedenle daha önce uyguladığımız vergi muafiyetini kripto paraları kapsayacak şekilde genişlettik.”

İngiltere’de yaşayan kripto para yatırımcıları için gerekli mevzuat hali hazırda bulunuyor. Ancak sektör ile alakalı net düzenleme istişareleri hükümet organları arasında devam ediyor. HM Revenue and Customs, Temmuz ayında DeFi sektörünün nasıl vergilendireceğine dair yatırımcı ve sektörün önemli şirketleriyle görüş alış verişi yapmaya başladı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!