İngiltere, tartışılan kripto düzenlemesinde geri adım attı
İngiltere, tartışılan kripto düzenlemesinde geri adım attı

İngiltere, tartışılan kripto düzenlemesinde geri adım attı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere’de hükümet, kişisel kripto para cüzdanlarıyla ilgili önemli bir düzenlemede geri adım attı.

Başlangıçta düşünülen söz konusu düzenlemede, kişisel kripto para cüzdanlarına transfer işlemi yapmak isteyen herkesin alıcıya ait bilgileri de vermesi gerekecekti. İlk olarak geçtiğimiz Temmuz ayında duyurulan bu plan ile kripto paralar için belirlenecek finansal standartlarda tüm finansal hizmetler ile tutarlılık gözetiliyordu. Aynı zamanda, kara para aklama ve terör faaliyetlerinin finansmanının önlenmesini amaçlayan G20 Mali Eylem Görev Gücü (FATF) standartlarına atıfta bulunularak paranın göndericisinin ve alıcısının düzgün bir şekilde tespit edilmesi gerektiğine vurgu yapılıyordu.

1000 euronun üzerinde her işlem için istenecekti

Eklenmesi istenen kurala göre, 1000 euro altında transfer gerçekleştiren kişiler için sınırlı bilgi gerekliyken bu miktarın üzerindeki herhangi bir işlem için ise, gönderenin alıcı hakkında daha fazla kişisel bilgi vermesi talep ediliyordu.

Yasa dışı finansman için yüksek risk teşkil eden işlemlerle sınırlandırıldı

Bugün yapılan değişikliğe göre de tüm şahsi cüzdan transferleri için alıcı ve gönderici bilgilerini almanın yerine, kripto para borsaları gibi, kripto varlık hizmeti veren şirketlerin bu bilgileri yalnızca yasa dışı finansman açısından yüksek risk teşkil eden işlemler için toplayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – İngiltere Merkez Bankası, kripto nedeniyle milyonluk bütçe artırımı istiyor

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!