365miner.com
İngiltere Merkez Bankası, Stablecoin Yasası İçin Tarih Verdi!
İngiltere Merkez Bankası, Stablecoin Yasası İçin Tarih Verdi!

İngiltere Merkez Bankası Uyardı: Çok Geç Olmadan…!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısı, kriptonun geleneksel finansla bütünleştiğini ve bireysel yatırımcıları ve daha geniş finansal sistemi korumak için düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Çok Geç Olmadan Kripto Para Düzenlemesi İstedi

Sir Jon Cunliffe Sky News’e verdiği demeçte, merkez bankasının yatırımcıları korumak ve sistemik riski azaltmak için kripto para sistemini düzenlemeye yönelik adımları değerlendirdiğini söyledi.

Bireysel yatırımcılarla ilgili olarak Cunliffe, BoE’nin bireylerin geleneksel piyasalarda risk aldıkları gibi kripto konusunda da güvenli bir şekilde risk alabilmeleri gerektiği yönündeki duruşunu paylaştı.

“Bence insanların çoğu için, kripto alanında risk almak istiyorlarsa tüketicinin korunması ve piyasa bütünlüğü için, bunu yapabilecekleri ve Birleşik Krallık’ta benzer bir faaliyette elde edecekleri korumayı elde edebilecekleri bir yer olmalı,” dedi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Analistten Tahmin: Bu Olursa Bitcoin'de (BTC) Ralli Tetiklenir!

Cunliffe, kriptonun geleneksel finans sistemine giderek daha fazla entegre olduğunu, bu nedenle daha sonra değil, daha erken düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

“Bankalarımız, yatırım fonlarımız ve buna yatırım yapmak isteyen başkaları vardı” dedi. “Bence finansal sistemle bütünleşmeden ve potansiyel bir sistemik sorun yaşamadan önce düzenleme yapmayı düşünmeliyiz.”

Bu arada İngiltere Merkez Bankası, bir merkez bankası dijital para birimi için örnek bir cüzdan oluşturmak üzere bir kavram kanıtı arıyor ve 23 Aralık’a kadar başvuruları kabul edecek.

Geçtiğimiz günlerde Hindistan merkez bankası başkanı, büyümesine izin verilirse kripto paraların bir sonraki finansal krize neden olacağı konusunda uyarmıştı.

Hindistan merkez bankası başkanı bugün yaptığı açıklamada kriptoya karşı olmadığını ancak kripto para birimlerinin temelde yatan hiçbir dayanağı olmadığını ve kullanımlarının yasaklanması gerektiğini ileri sürmüştü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!