sikayetkripto
İngiltere’den Kripto Para Borsalarına Uyarı!
İngiltere’den Kripto Para Borsalarına Uyarı!

İngiltere, Ekonomik Reform Paketinde Kripto Paralara da Yer Verdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Maliye Bakanı Jeremy Hunt, Brexit sonrası ekonomik büyümeyi artırmak amacıyla İngiltere’nin finansal hizmetleri için 30 düzenleyici reformdan oluşan bir paket paylaştı.

Dijital pound çıkarılması, Blockchain ile deneyler yapılması ve kripto para işletmelerine yatırımın artırılması bu reformlar arasında yer aldı.

İngiltere’deki Finansal Reformlar Kripto Para İşletmelerine Daha Fazla Yatırım Yapılmasını Teşvik Ediyor

Maliye Bakanı’nın Cuma günü açıkladığı 30 maddelik Edinburgh Reformları “büyümeyi hızlandırmayı” amaçlıyor. Bunların arasında Birleşik Krallık finans sektörünün inovasyonun ön saflarında yer alması da yer alıyor.

Hükümet, Birleşik Krallık için bir merkez bankası dijital para birimi oluşturulmasına ilişkin bir görüş alma süreci yayınlamayı taahhüt ediyor.

Hazine ve İngiltere Merkez Bankası dijital poundu araştırmaya devam ederken, dünyanın dört bir yanındaki pek çok yargı bölgesi kendi merkez bankası destekli dijital paralarını çıkarmak için çabalıyor.

İngiltere, Başbakan Rishi Sunak’ın ülkeyi bir kripto merkezi haline getirmek istediğini söylemesinin ardından, yatırım yöneticileri için vergi indirimlerini kripto varlıklarını kapsayacak şekilde genişleteceğini doğruladı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Tether'dan Kaçış Mı Başlıyor? Dev Kripto Para Borsası USDC Kampanyası Başlattı!

Hükümet, firmaların düzenlenmiş bir alanda merkezi olmayan teknolojileri deneyebilecekleri bir Finansal Piyasalar Altyapısı Sandbox’ı tavsiye ediyor.

Nisan ayında, dönemin maliye bakanı ve şimdi başbakan olan Rishi Sunak, İngiltere’yi küresel bir kripto merkezi haline getirmek istediğini söylemişti.

Birleşik Krallık düzenleyicisi Finansal Davranış Otoritesi yeni kripto yetkilerini nasıl kullanacağını şimdiden geçici olarak belirlemiş olsa da, sektördeki bazı kişiler yeni reklam kısıtlamalarının gereğinden fazla karmaşık olabileceği konusunda uyardı.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!