NFT
İngiltere Kripto Para Düzenlemelerini Önümüzdeki Haftalarda Açıklayacak: Beklentiler Ne?
İngiltere Kripto Para Düzenlemelerini Önümüzdeki Haftalarda Açıklayacak: Beklentiler Ne?

İngiltere Bitcoin Regülasyon Çalışmalarında Sona Yaklaştı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve kripto paralara karşı yatırımcıların dikkatli olması için uyaran İngiltere kripto sektörüne yönelik düzenleme çalışmalarında sona yaklaşıyor.

Financial Times’ın (FT) raporuna göre, İngiltere ülkeye satış yapan yabancı şirketlere yönelik sınırlamalar ve reklam kısıtlamaları da dahil olmak üzere kripto para birimi endüstrisini düzenlemeye yönelik bir takım planlarını sonuçlandırıyor.

Yakın tarihte FTX’in çöküşünü de bu pakete dahil eden İngiltere, bu düzenlemelere şirketlerin çöküşüyle ​​nasıl başa çıkılacağına ilişkin hükümler de ekledi.

FT, konuya aşina olan kaynakların son olarak eklenen düzenleme paketinin paketin Mali Davranış Otoritesi’ne (FCA) firmaların nasıl faaliyet gösterdiğini ve ürünlerinin reklamını yaptığını izlemek de dahil olmak üzere sektörü düzenlemesi için daha geniş yetkiler vereceğini söylediğini belirtti.

Söz konusu düzenlemelerle ayrıca İngiltere pazarında yurt dışından kripto satışına da kısıtlamalar getirilecek.

Yabancı şirketlere yönelik eklenen kısıtlamalar halihazırda İngiltere parlamentonun önünde olan bir Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasa Tasarısına eklenecek.

Bu tasarı İngiltere’nin Brexit sonrası finans sektörünü şekillendirmek için tasarlandı ve stablecoinleri ve kripto varlıklarını tanımlayan bölümler içeriyor.

Başbakan Rushi Sunak Nisan ayında yaptığı bir açıklamada İngiltere’deki regülasyon çalışmaları hakkında şunları söylemişti:

“Kripto sektörüne yönelik etkili düzenleme İngiltere’yi kripto para teknolojisi için küresel bir merkez haline getirmeye yardımcı olacak.

Ve kripto işletmelerinin İngiltere’de yatırım yapmaya, yenilik yapmaya ve ölçeklendirmeye teşvik edecek.”

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!