sikayetkripto
İngiltere’den Kripto Para Borsalarına Uyarı!
İngiltere’den Kripto Para Borsalarına Uyarı!

İngiliz Banka Kripto Kart Ödemelerini Durdurdu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere merkezli dijital rekabet bankası Starling Bank, kripto ödeme faaliyetlerini askıya aldığını açıkladı. Starling, herhangi bir fiziksel şubesi bulunmaksızın tamamen online ortamda faaliyet göstermesiyle tanınıyor. Bankanın İngiltere’de 1 milyondan fazla müşterisi bulunuyor.

Dijital banka, yaptığı açıklamada kripto varlıkları “yüksek riskli” olarak sınıflandırdı. Starling, bugünden itibaren müşterilerinin kripto ile ödeme yapmasının önüne geçme kararı aldı.

Bankanın Twitter hesabı, bir müşterinin konuya dair sorduğu soruya şu cevabı verdi:

Hi there 👋 We always review our position in relation to financial crime. We consider crypto activity to be high risk. We’ve taken the decision to prevent all card payments to crypto merchants and to implement further restrictions on outgoing and incoming transfers.

— Starling Bank (@StarlingBank) November 22, 2022

“Mali suçlar ile ilgili konumumuzu sürekli gözden geçiyoruz. Kripto aktivitesinin yüksek risk taşıdığını düşünüyoruz. Dolayısıyla bankamız üzerinden yapılan kripto bağlantılı işlemleri durdurma kararı aldık.”

Bir Starling sözcüsü, Financial Times’a verdiği demeçte haberi doğruladı. Banka yetkilisi, kripto paraların geleceğinin çok parlak olduğuna inandıklarını açıkladı, ancak mevcut konjektürde suç için sıklıkla kriptonun kullanılmasının büyük bir sorun olduğuna dikkat çekti.

İngiliz Bankalar Kriptoyu Kısıtlıyor

İngiltere’de kripto paraların nasıl düzenleneceği hala tartışma konusu. Ülke siyasetçileri, kripto paraları “suçlular için bir kaçış aracı” olarak görüyor.

Finans sektörünün en büyük bankalarından Santander’in İngiltere kolu Santander UK, ay başında müşterilerinin kripto borsalarına yaptığı para transferini kısıtlama kararı almıştı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!