NFTPump
IMF’den Bitcoin ve Dijital Paralarla İlgili Açıklama!
IMF’den Bitcoin ve Dijital Paralarla İlgili Açıklama!

IMF’den Yeni Kripto Para Raporu: “Acil Düzenleme Gerekiyor!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası Para Fonu (IMF), başta Bitcoin (BTC) olmak üzere kripto para birimlerine karşı olumsuz yaklaşımıyla biliniyor.

BTC ve kripto para birimlerinin volatil ve istikrarsız yapısı nedeniyle sınır ötesi ödemelerde bir seçenek olmadığını söyleyen IMF her raporunda kripto para sektörünün düzenlenmesi gerektiğini söylüyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
IMF Kripto Paralara Kapıyı Kapattı!

Bu bağlamda IMF sermaye piyasaları direktörü Aditya Narain ve müdür yardımcısı Marina Moretti tarafından kaleme alınan Eylül ayı raporunda odak noktası yine kripto paraların düzenlenmesi oldu.

IMF yetkilileri raporda kripto para birimlerinin son yıllarda “niş ürünler” olmaktan çıkıp spekülatif yatırımlar, zayıf para birimlerine karşı korunma ve ödeme aracı olarak kullanılan varlıklara doğru kaydığını belirtti.

Kripto sektörünün daha kapsamlı bir şekilde düzenlenmesi ihtiyacına vurgu yapan IMF yetkilileri kripto para borsaların ve riskten korunma fonlarının başarısızlıklarının kriptoyu düzenleme ihtiyacını doğurduğunu söyledi.

Ayrıca yetkililer kripto varlıklar için düzenleyici çerçeveler geliştirmenin zorlu bir süreç olduğuna da dikkat çekerek şunları söyledi:

“Kripto varlıklar için düzenleyici çerçeveler geliştirmek de zorlu bir mücadeledir ancak piyasanın hızlı gelişimini takip etmek de düzenleyicilerin önünde ciddi bir engeldir.

Düzenleyiciler, kısıtlı kaynaklar ve diğer birçok önceliğe ayak uydurmak için yetenek ve becerileri kazanmak için mücadele ediyor.”

IMF yetkilileri son olarak ülkelerin ayrı ayrı kripto düzenlemesi benimsemesi yerine koordineli, tutarlı ve kapsamlı bir küresel kripto düzenleyici çerçeveyi benimsemesi gerektiğini söyledi:

“Bazı ülkeler, koordineli, tutarlı ve kapsamlı bir küresel kripto düzenleyici çerçeveyi savunmak yerine, tutarsız yaklaşımı benimsiyor.

Ancak küresel bir düzenleyici çerçeve, pazarlara düzen getirecek, tüketici güvenini aşılamaya yardımcı olacak, izin verilenlerin sınırlarını ortaya koyacak ve faydalı yeniliklerin devam etmesi için güvenli bir alan sağlayacaktır.”

The failures of crypto issuers, exchanges and hedge funds have added impetus to the push to regulate these digital assets. Read more in F&D. https://t.co/Vfyr4uN6NY pic.twitter.com/4LF9P3DZpc

— IMF (@IMFNews) September 5, 2022

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!