MEXC
El Salvador Bitcoin’in İlk Reklam Filmini Yayınladı!
El Salvador Bitcoin’in İlk Reklam Filmini Yayınladı!

IMF’den Yeni Bitcoin Açıklaması!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

IMF, yakın tarihli bir raporunda El Salvador’a övgü dolu sözler sarf etti. Özellikle ülkenin COVID-19 salgınını ele alış biçimini öven ve ekonomilerinin 2021’de %10 büyüdüğünü belirten Uluslararası Para Fonu (IMF) ayrıca El Salvador hükumetinin suçu azaltma, enerji matrisini çeşitlendirme, ekonomik çeşitlendirmeyi teşvik etme ve finansal kapsayıcılığı artırma çabalarından da takdirle bahsetti.

Söz Konusu Bitcoin Olunca İşler Değişiyor

El Salvador: 2021 Madde IV Misyonunun Personel Sonuç Beyanı” başlıklı raporunda sözü Bitcoin’e getiren IMF, BTC’ye tamamen karşı olduğunu belirtti. El Salvador’un “finansal kapsayıcılığı teşvik etme ve büyümeyi artırma” çabalarını övdükten sonra hükumetin bunu başarmak için kullandığı aracı taşa tuttu.

Bitcoin’in yüksek fiyat oynaklığı göz önüne alındığında yasal bir ihale olarak kullanılması; tüketicinin korunması, finansal bütünlük ve finansal istikrar için önemli riskler içermektedir.

diyen IMF, BTC kullanımının tüm bunlara ek olarak mali birlik yükümlülüklerine de yol açtığını belirtiyor.

Tüm bu riskler göz önünde bulundurulduğunda Bitcoin yasasının kapsamının daraltılmasını tavsiye eden IMF, yeni ödeme ekosisteminin düzenlenmesi ve denetlenmesi için güçlendirme çağrısında bulunuyor. Öte yandan tüketicinin korunması, kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı ve risk yönetimi için yeni ödeme ekosisteminin daha güçlü düzenlenmesi ve denetlenmesinin derhal hayata geçirilmesinin üzerinde önemle duruyor.

Ne var ki IMF, Bitcoin’in volatilitesinin kullanıcıları için olumlu sonuçlar getirebileceği gerçeğini ve ABD dolarının enflasyonist bir dönemden geçtiğini göz ardı ediyor.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!