365miner.com
IMF, El Salvador ve Bitcoin İlişkisine Değindi
IMF, El Salvador ve Bitcoin İlişkisine Değindi

IMF, El Salvador ve Bitcoin İlişkisine Değindi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uluslararası Para Fonu (IMF), El Salvador’a yaptığı ziyaretin ardından, ülkedeki Bitcoin benimsemesine yönelik açıklamalar yaptı.

Kripto paraların giderek yaygınlaşması ve kullanım durumları, benimsenme oranlarının da artış yaşamasına neden oldu. Dijital altın tabiriyle yansıtılan Bitcoin, birçok ülkenin de ana gündeminde yer aldı. Orta Amerika ülkesi El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi yaparak hedef oklarının merkezinde yer aldı. El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’i benimseyen ilk ülke olduklarını duyurmuştu. Geçtiğimiz gün ülkeye bir ziyaret gerçekleştiren IMF, ülkedeki Bitcoin durumlarına değindi.

IMF, El Salvador Ziyareti Sonrası Bitcoin Hakkında Açıklama Yaptı

Uluslararası Para Fonu (IMF), geçtiğimiz gün Orta Amerika ülkesi El Salvador’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Burada Bitcoin hakkında konuşan IMF, çeşitli açıklamalarda bulundu.

IMF, El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesiyle birlikte, masada yer alan ilgili risklerin gerçekleşmediğini dile getirdi. Ancak kuruluş, kripto para birimlerinin kullanımının halen daha şeffaflık ve dikkat gerektirdiğini öne sürdü.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan IMF, şunları söyledi;

“Kripto piyasalarının yasal riskleri, mali kırılganlığı ve büyük ölçüde spekülatif doğası göz önüne alındığında, yetkililer hükümetin Bitcoin risklerini genişletme planlarını yeniden gözden geçirmeli”

IMF’nin gerçekleştirdiği bu yıllık ziyaret, yatırımcıların finansal kaynakları ve maliye politikaları yönündeki endişelerin ardından geldi.

Ayrıca IMF, gerekli yasal çerçeveler doğrultusunda ve ortaya çıkabilecek teşvikler ışığında kripto para birimlerinin kullanımının yaygınlaşabileceğini aktardı.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!