MEXC
sikayetkripto
İlk Bitcoin Transferinin Alıcısı Hal Finney’nin Twitter Hesabından BTC Paylaşımı Geldi!
İlk Bitcoin Transferinin Alıcısı Hal Finney’nin Twitter Hesabından BTC Paylaşımı Geldi!

İlk Bitcoin Transferinin Alıcısı Hal Finney’nin Twitter Hesabından BTC Paylaşımı Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın ilk Bitcoin’inin (BTC) Satoshi Nakamoto tarafından gönderildiği isim olan Hal Finney’in resmi Twitter hesabından yeni bir Tweet atıldı.

Bilindiği üzere 2014 yılında ALS hastalığından hayatını kaybeden Hal Finney’nin Twitter hesabını eşi kullanıyor ve hesabın otomatik olarak kapanmaması için nadiren Tweet atıyor.

Finney’nin Onuruna Bitcoin Temalı Bir Etkinlik Düzenlenecek

Resmi hesaptan atılan Tweet’te Finney’nin onuruna bir etkinlik düzenleneceği ve isminin de Finney’nin BTC ile ilgili en ünlü Tweet’i olan “Running Bitcoin” olacağı açıklandı:

“Herkese merhaba, ben Fran Finney, Bitcoin’in ilk öncülerinden Hal Finney’in eşiyim. Kocamın onuruna düzenlediğim özel bir etkinlik hakkında sizi bilgilendirmek istiyorum. Hal’e gösterdiğiniz ilgi ve desteğiniz için teşekkür ederim… Bu çok hoşuna giderdi!

Etkinliğin adı ‘Running Bitcoin’ ve 1-10 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek bir yarı maraton etkinliği. Amaç, mümkün olduğunca çok sayıda insanın yarı maraton mesafesini koşmasını veya yürümesini sağlamak ve BTC bağışları yoluyla ALS araştırmaları için fon toplamak.

Hal’a 2009 yılında ALS teşhisi kondu. Kendisi 2014 yılında vefat edene kadar hastalığa karşı cesurca mücadele etti. Bu yıkıcı hastalık için bir tedavi bulmaya kararlıyız ve sağlayabileceğiniz her türlü destek büyük bir fark yaşatacaktır.

‘Running Bitcoin’ etkinliğine katılmak ve bağış yapmak isterseniz, runningbitcoin.us web sitemizi ziyaret ederek ve buradaki talimatları izleyerek bunu yapabilirsiniz.

Zaman ayırdığınız ve bu önemli amaçta bize yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Birlikte ALS hastalığına karşı mücadelede bir farkındalık sağlayabilir ve eşim Hal Finney’in anısını onurlandırabiliriz.”

https://t.co/xpcvzCmtMd Hi everyone, this is Fran Finney, wife of Hal Finney, an early pioneer of Bitcoin. I want to let you know about a special event I'm organizing in honor of my husband. Thank you for all your interest in Hal and your support… he would love it! 1/5

— halfin (@halfin) December 27, 2022

Kripto para dünyasının ünlü isimleri Finney’nin hesabından atılan Tweet’e destek verdi.

Öte yandan birçok kesim tarafından Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto’nun Hal Finney olduğu iddia da ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!