MEXC
İklim Değişikliğiyle Mücadelede Bu 5 Altcoin, Dikkat Çekiyor!
İklim Değişikliğiyle Mücadelede Bu 5 Altcoin, Dikkat Çekiyor!

İklim Değişikliğiyle Mücadelede Bu 5 Altcoin, Dikkat Çekiyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Mayıs ayında madenciliğinden kaynaklanan çevresel sorunlarla gündeme gelmiş, hatta piyasa genelini etkileyen bir düzeltme yaşamıştı. Şimdi bu 5 altcoin projesi Blockchain teknolojisiyle iklim değişikliğine çözüm bulmayı amaçlıyor.

Blockchain teknolojisi neler yapabilir?

Geçtiğimiz günlerde, 2021 Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansında masaya oturan Çin ve Hindistan, kömür enerjisini “aşamalı olarak devre dışı bırakmak” yerine “aşamalarını azaltmayı” kabul etti. Bu karar tartışmalara yol açarken, şimdi Blockchain teknolojisinin ana akım medya anlatısına rağmen iyilik için bir güç olabileceği düşünülüyor.

Üzerinde çalışan projelere örnek olarak Etherisc, çiftçilere aşırı hava koşullarının neden olduğu mahsul hasarını hafifletmesine yardımcı olduğu Kenya’da faaliyet gösteriyor. Etherisc’in Kapsayıcı Baş Sorumlusu Michiel Berende, geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeçte şunları dile getirdi:

Blockchain, etkilerini azaltmak, mücadele etmek ve bunlarla başa çıkmak için yeni yolların kilidini açarak iklim değişikliğini yenmemize yardımcı olabilir.

TweetTelegramWhatsApp

kriptokoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!