sikayetkripto
İki Fintech Şirketi, Blockchain Yatırım Ürünü Hazırladığını Açıkladı
İki Fintech Şirketi, Blockchain Yatırım Ürünü Hazırladığını Açıkladı

İki Fintech Şirketi, Blockchain Yatırım Ürünü Hazırladığını Açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Global varlık yönetim şirketlerinden Hamilton Lane ve Apollo, teknoloji-finans girişimlerinden Figure altyapısını kullanarak yeni blockchain yatırım ürünleri tasarlayacak.

Figure yetkilileri, haberin ardından yaptıkları açıklamada yeni ortaklarının fintech şirketinin geliştirdiği Dijital Fon Hizmetleri (DFS) platformundan yararlanacağını duyurdu.

DFS, yatırımcı müşterilerin zorunlu kimlik bilgilerinin anonim bir şekilde blockchain ağında saklanmasına olanak sağlıyor. Anonimleştirilen kimlik bilgileri, başka bir fon söz konusu olduğunda tek tıkla aktarılıyor.

Figure Nedir?

Figure, kendi blockchain ağı sayesinde finansal hizmetler sunan bir fintech girişimidir. Şirket, aldığı yatırımlar ve yaptığı anlaşmalar ile adından son zamanlar sıkça bahsettirdi.

Son ölçümlere göre 3 milyar dolar civarında değerleme alan girişim, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Apollo ile bir blockchain ortaklığı kurdu.

Firma, kripto saklama hizmetleri için ise 500 milyar dolarlık varlığı yöneten Anchorage Digital ile anlaştı. Figure, dev varlık yöneticisinin müşterilerinin dijital varlıklarını depolama görevini üstlendi.

Yatırım Fonları, Blockchain’e İlgi Gösteriyor

Geleneksel finans yatırım fonları son zamanlarda dijitalleşmeye büyük önem veriyor. 823 milyar dolar değerinde varlığı yöneten Hamilton Lane, geçtiğimiz aylarda üç adet fonunu tokenize edeceğini açıkladı.

Yatırım fonları müşterilerine daha çekici teklifler vermek için blockchain teknolojisine büyük ilgi gösteriyor. Örnek verecek olursak İngiltere’nin önemli yatırım yöneticisi Abrdn, Hedera’ya büyük bir yatırım yaparak projenin yönetim kuruluna katıldı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!