Altcoin Adeta Uçtu: Kripto Kışında %100’den Fazla Yükseldi!
Altcoin Adeta Uçtu: Kripto Kışında %100’den Fazla Yükseldi!

İki Dev Borsadan Kritik Duyuru: Bu Altcoin Çift Haneli Zıpladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası yerinde sayarken, bazı altcoin’ler de gerek ortaklıklar ve listeleme gerekse de yakım ve balina birikimi sayesinde sürpriz hamleler yapıyor. 

12:00
24 Haziran 2022

Okuma Süresi: 3 Dakika Kripto para piyasası yerinde sayarken, bazı altcoin’ler de gerek ortaklıklar ve listeleme gerekse de yakım ve balina birikimi sayesinde sürpriz hamleler yapıyor.

İçerik Rehberi

Coinbase ve FTX’ten Çarpıcı Polygon KararıBalina Birikimi ve Ortaklıklar! Coinbase ve FTX’ten Çarpıcı Polygon Kararı Polygon (MATIC), son 7 günde %50’den fazla artarak 0,5987 dolara yükseldi. Altcoin, son 24 saatte %21 artış kaydetti. Dün gece Coinbase, MATIC’i daha büyük bir yatırımcı kitleseine sunan Polygon entegrasyonunu duyurdu. Coinbase, Polygon üzerinde ETH, USDC ve MATIC alım satımını destekleyeceklerini açıkladı. Duyuruda, Coinbase’in ürün yönetimi direktörü Nemin Dalal, bu kararın ana nedeni olarak Ethereum’daki hızla artan gas ücretlerini işaret etti. Yönetici, ayrıca kripto paraları ağlar arasında taşımak için gereken zaman ve karmaşıklığa da dikkat çekti. Dala, entegrasyonun bu süreyi ve maliyeti diğer borsalara göre çok daha azaltabileceğine inanıyor. Önde gelen kripto para borsalarından FTX ayrıca, yakın zamanda USDC’nin borsalarında Polygon ağındaki kullanılabilirliğini duyurdu. MATIC’in yükselişinin bir başka nedeni de, uzun vadeli karbon nötrlüğü hedefine ulaşmış olması. Bentley Motors, da Polygon ile ortaklığını duyurarak NFT kervanına adım attığını duyurdu. Ayrıca, şirketin Polygon’u seçmelerindeki önemli bir faktör olarak Polygon’un karbon nötrlüğü oldu. Polygon’un yakın zamanda yayınlanan ve kullanıcıların kimliklerini açıklamadan tekliflere oy vermelerine olanak tanıyan Kimlik Kanıtları da MATIC’ fiyatının ivme kazanmasına yardımcı olmuş olabilir. Bu girişim, blok zinciri teknolojisinin merkeziyetsiz doğasını daha da güçlendiriyor Balina Birikimi ve Ortaklıklar! Polygon, bu yıl fiyatlarda önemli bir düşüşün ardından balinaların birikimlerinin arttığına dikkat çekti. Son zamanlarda, Binance.US bazı kripto para birimlerinin spot ticareti için sıfır ücret açıkladığında Coinbase’in piyasa payı düşüş yaşadı. Polygon’un Coinbase tarafından entegrasyonu, Coinbase’in diğer borsalardan karşı karşıya olduğu sert rekabete bir yanıt olarak gelmiş olabilir. Coinbase ayrıca Solana’da USDC ticaretini de destekleyeceğini duyurdu. Uzmanlara göre, bu çarpıcı fiyat artışı, ayrıca son altı haftadaki önemli balina birikiminden kaynaklanıyor. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment şunları söyledi:

 Balinalar, yaklaşık altı haftadır oldukça büyük bir birikim eğilimi içindeler. 10 bin ila 10 milyon token tutuan balinalar, bu zaman diliminde hesaplarına %8,7 daha fazla MATIC ekledi.

 Polygon, geçtiğimiz hafalarda ağına Supernet’leri ekleyeceğini açıklamıştı. Proje yöneticileri, Polygon’un amacının blockchainin benimsenmesini artırmak ve bu doğrultuda işletmeler için kapsamlı bir seçenek yelpazesi sunmak olduğunu belirtiyor. Ayrıca ekip, web3 için toplu bir benimsenmeye ihtiyaç olduğunu ve buna ek olarak Polygon’un bu konuda lider olmak istediğini iletiyor. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!