sikayetkripto
İflas Eden FTX Eski CEO’su Sam Bankman-Fried ABD’ye Getirildi!
İflas Eden FTX Eski CEO’su Sam Bankman-Fried ABD’ye Getirildi!

İflas Eden FTX Eski CEO’su Sam Bankman-Fried ABD’ye Getirildi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İflas Eden FTX Eski CEO’su Sam Bankman-Fried, Çarşamba günü bir Bahama mahkemesinde suçluların iadesini kabul etmesinin ardından federal suçlamalarla yüzleşmek üzere ABD’ye getirildi.

İflas Eden FTX Eski CEO’su Sam Bankman-Fried Bahamalar’ın İade Kararından Sonra ABD’ye Geldi

İflas eden eski CEO, New York’a gitmek üzere bir ABD hükümet uçağına bindirildi. Westchester County Havaalanına iniş yaptı.

Bankman-Fried Çarşamba günü erken saatlerde Bahamalar’da imzaladığı bir beyannamede “Resmi iade işlemleri olmaksızın iade edilmeyi yazılı olarak kabul ediyorum” dedi.

Bahama Dışişleri Bakanlığı, dışişleri bakanının iadeye izin veren teslim belgesini imzaladığını söyledi.

Bu karar, Bankman-Fried’in geçen haftaki ilk duruşmasından bu yana karar vermekte tereddüt etmesinin ardından, milyonlarca dolarlık bir malikanede yaşadığı Bahamalar’da iade belgelerini imzalamasından bir gün sonra geldi.

Bankman-Fried, New York’taki federal savcıların dolandırıcılık ve komplo iddialarını içeren sekiz maddelik bir iddianame hazırlamalarının ardından geçen hafta Bahamalar’da tutuklanmıştı.

Geçen hafta yapılan bir duruşmada Bankman-Fried ABD’ye iadesine itiraz etme hakkından feragat etmeyi reddetmişti.

Ancak konuyla ilgili birden fazla kaynak Pazartesi günü yapılacak duruşma öncesinde Bankman-Fried’in tutumunu değiştirdiğini ve ABD’de gözaltına alınmak üzere iade talebinden feragat etmeye hazır olduğunu belirtilmişti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX CEO'su Sam Bankman-Fried'in ABD'ye İadesi Yargıç Tarafından Onaylandı! İşte Nakil Günü

Bankman-Fried, cezai suçlamalara ek olarak, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan ilgili hukuk davalarıyla karşı karşıya.

Federal bir kurum olan Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan Gretchen Lowe, 8 milyar dolardan fazla müşteri kaybı olduğunu söyledi.

Bankman-Fried Stephanopoulos’a “Orada neler olup bittiğinin ayrıntılarını anlamak için çok daha fazla sorumluluk almış olmayı gerçekten çok isterdim” dedi. “Pek çok insan zarar gördü ve bunun sorumlusu benim,” diye ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!