sikayetkripto
İflas Durumundaki Kripto Para Şirketi Celsius, Bu Varlıkları Satmak İçin Mahkemeden İzin İstedi!
İflas Durumundaki Kripto Para Şirketi Celsius, Bu Varlıkları Satmak İçin Mahkemeden İzin İstedi!

İflas Durumundaki Kripto Para Şirketi Celsius, Bu Varlıkları Satmak İçin Mahkemeden İzin İstedi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para şirketi Celsius, likidite krizinin devam ettiği günlerde New York Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesi’nden stablecoin varlıklarını satmak için izin istedi.

Şirket Haziran ayında müşteri para çekimlerini durdurmuştu.

Yapılan mahkeme başvuruları, Celsius’un operasyonları için ödeme yapmak amacıyla stablecoinlerini satma yetkisi istediğini gösteriyor. Şirket daha önce Çarşamba günü çeşitli kripto para birimlerinden 2 milyar doların üzerinde borcu olduğunu ortaya koyan bir coin raporu yayınlamıştı.

Kripto Para Şirketi Celsius, 11 Farklı Stablecoindeki 23 Milyon Dolarlık Varlığını Satmak İstiyor

Şirketin stablecoinleri, 11 farklı kripto varlığa dağıtılmış şekilde toplamda yaklaşık 23 milyon dolara tekabül ediliyor.

Talebin ABD Baş İflas Yargıcı Martin Glenn tarafından onaylanması halinde Celsius, “mahkeme ya da alacaklı gözetimi olmaksızın” günlük faaliyetlerine devam edebilecek likiditeye sahip olacak.

Alacaklılarına (diğer bir deyişle müşterilerine) geri ödeme yapmak devam eden ayrı bir yasal süreç, ancak Celsius’un başvurusu, şirketin ek finansman sağlamak zorunda kalmadan faaliyetlerine devam etmek için stablecoin varlıklarından para kazanmasının herkesin yararına olduğunu savunuyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Celsius (CEL) Davasında Yeni Bir Gelişme Daha Yaşandı!

Bitcoin, Ethereum ve diğer önde gelen kripto paraların aksine, stablecoinler itibari para birimlerine sabitlendikleri için sabit bir değere sahiptir ve bu nedenle kriptoda nispeten güvenilir bir likidite kaynağı oluşturur.

Celsius’un talebinin onaylanması halinde, iade edilen fonlar şirketin yükümlülüklerinin yalnızca bir kısmını karşılayacaktır. Şirketin “kazanma” programına 4.3 milyar dolar yatırım yapan kişilerin paralarını ne zaman alabilecekleri henüz net değil.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!