sikayetkripto
Grayscale, Spot Bitcoin ETF’sinin Onaylanması İçin SEC’e Yeni Bir Mektup Gönderdi!
Grayscale, Spot Bitcoin ETF’sinin Onaylanması İçin SEC’e Yeni Bir Mektup Gönderdi!

Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum ETF’leri Büyük Yatırım Aldı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önümüzdeki Cuma günü Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı idare bölgesi Hong Kong’un ilk Bitcoin ve Ethereum ETF’leri (borsa yatırım fonu) listelenecek.

ETF ihraççısı China Southern Asset Management’e bağlı bir alt kuruluş olan CSOP, BTC ve ETH ETF’lerinin CME vadeli işlem piyasasını taklit edeceğini açıkladı. Yeni kripto fonları, piyasadaki düşük fiyatlar ve FTX borsasının iflası çevresinde artan endişelere rağmen toplam 74 milyon dolar yatırım aldı.

CME Forex ve Küresel Sermaye Ürünleri Başkanı Tim McCourt, Asya kıtasında ETF’lerin listelenmeye başlamasının dijital varlıklar için “büyük bir adım” olduğuna değindi.

“Dünyanın farklı yerlerinde CME ETF’lerinin listelenmesi, şirketimizin şeffaf ve güvenilir sözleşmeler sunmasıyla talebin her geçen gün biraz daha arttığını gösteriyor.”

McCourt, ETF’lerden övünçle bahsetse de bu alanda bütün işler yolunda gitmiyor. Cosmos Asset Management, geçtiğimiz ay üç adet ETF’i listesinden çıkardığını duyurdu. ABD merkezli Van Eck ise kendine ait olan Digital Asset Mining ETF’inin piyasa değerinin gittikçe küçüldüğünü ve fonun devamlılığını gözden geçirdiğini açıkladı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!