sikayetkripto
Bitcoin, Teknoloji Hisselerinden Ayrışmaya Devam Ediyor
Bitcoin, Teknoloji Hisselerinden Ayrışmaya Devam Ediyor

Hold Edilen Bitcoin (BTC) Sayısı 2015 Yılındaki Rekor Seviyeye Yaklaştı! Boğa Sinyali Mi?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balina satışlarına rağmen Bitcoin (BTC) hodl adresleri 800 bine yaklaştı. Birileri 2022 BTC ayı piyasası boyunca BTC biriktiriyor ve bu eğilim tersine dönme belirtisi göstermiyor.

Hem Hold Edilen Bitcoin (BTC) Sayısı Hem de Adres Sayısı Artıyor

On-chain analiz firması Glassnode‘dan alınan veriler, “hodl adresleri” olarak adlandırılan toplam BTC bakiyesinin tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştığını gösteriyor.

Glassnode’a göre, BTC birikim adresleri her zamankinden daha fazla sayıdayken, sahip oldukları BTC bakiyesi neredeyse rekor seviyeye gelmiş durumda.

Hodl adresleri 25 Aralık itibariyle toplam 3.099.828 BTC içeriyor.

Bu sayı, Ağustos 2015’te görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.403.280 BTC‘ye giderek yaklaşıyor. 2021 Noel’inden bu yana, birikim adresi bakiyesi yaklaşık %18 oranında artmış gözüküyor.

Bu arada, on-chain analiz platformu CryptoQuant ayrı bir analizde, daha büyük hodlerların BTC risklerini azaltmalarına rağmen, genel uzun vadeli eğilimin yükselişte kaldığını savundu.

Analistler, “daha büyük (balina) sahiplerinin daha küçük sahiplere (perakende) satış yapması, uzun vadeli bir BTC tezine inanıyorsanız gerçekten görmek istediğiniz şeydir. BTC ağ üzerinde daha dağıtık hale gelir.

Birkaç balinanın elinde olmak yerine daha fazla yatırımcının eline geçer. Ve bu sadece iyi bir şey,” diye belirtiyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bitcoin'de Yeni Rekor Ne Zaman? Analist Ben Armstrong Açıkladı!

Öte yandan daha küçük BTC cüzdan sayılarındaki artış, FTX çöküşünün bir sonucu olarak ortaya çıktı ve kullanıcılar coinleri borsalarından çıkarmak için acele etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!