NFTPump
Hindistan Hükümeti Devlet İşleri İçin Bu Altcoin İle İşbirliğine Başladı!
Hindistan Hükümeti Devlet İşleri İçin Bu Altcoin İle İşbirliğine Başladı!

Hindistan’ın En Önemli Kripto Para Borsasından Sektörü Rahatlatan Haber Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası WazirX yaptığı açıklamada, Hindistan İcra Müdürlüğü’nün (ED) şirketin ticari banka hesabını, yetkililer tarafından dondurulduktan bir aydan fazla bir süre sonra serbest bıraktığını bildirdi.

Hindistan’ın En Büyük Kripto Para Borsası WazirX’in Banka Hesapları Polis Tarafından Yeniden Açıldı

Borsanın banka hesapları geçtiğimiz ay Hintli yetkililer tarafından, araştırılan bir dolandırıcılık soruşturması kapsamında dondurulmuştu. Dolandırıcılık soruşturmasının içeriğinde müşterilerine kısa vadeli kredi veren bazı elektronik uygulamalar bulunuyordu.

Şirket Pazartesi günü bir blog yazısında, soruşturma altındaki 16 fintech şirketinden bazılarının Bitcoin borsası WazirX’i kullandığını söyledi.

Borsa, “WazirX, platformunu kullanan tüm sanık şirketlerin gerekli tüm ayrıntılarını, bilgilerini ve belgelerini sağlayarak müfettişlerle işbirliği yapıyor” diye ekledi.

Çin bağlantılı “yasadışı kredi uygulamaları” dolandırıcılığı, Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman’ın 8 Eylül’de uygulamalarla ilgili olarak Hindistan Merkez Bankası Başkan Yardımcısı’nın da katıldığı bir toplantıya başkanlık etmesiyle ülkenin ulusal gündeminin merkezine oturmuştu.

5 Ağustos’ta Hintli yetkililer, WazirX direktörü Sameer Mhatre’nin mülklerine “kripto para sistemini kullanarak suç gelirlerini aklamakla suçlanan yaklaşık 16 fintech şirketine” aktif olarak yardım ettiği iddiasıyla baskın düzenledi.

Yetkililer ayrıca borsa tarafından tutulan 8.1 milyon dolarlık fonu da dondurmuştu.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Kripto Para Borsası Binance ile WazirX Arasında Gerginlik Artıyor: Yeni Bir Hamle Geldi!

Olaylar, WazirX’in kurucu ortağı Nischal Shetty ile Binance CEO’su Changpeng Zhao arasında WazirX’in gerçek sahibinin kim olduğuna dair bir Twitter tartışmasına dönüşmüştü.

Şirket ayrıca, iddia edilen sanık şirketlerden hiçbiriyle ilişkisi olmadığını ve 2020-2021’de bir iç soruşturmanın ardından şüpheli kullanıcıların çoğunu zaten tespit edip engellediğini belirtmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!