MEXC
Hindistan, Kripto Para Birimlerine Yasak Getirebilir! İşte Detaylar…
Hindistan, Kripto Para Birimlerine Yasak Getirebilir! İşte Detaylar…

Hindistan, Kripto Para Birimlerine Yasak Getirebilir! İşte Detaylar…

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hükümet tarafından onaylanmayan kripto para birimlerinin tutulması ve ticareti Hindistan’da yasa dışı bir hale gelebilir.

08:42
19 Kasım 2021

Çin‘in kripto para yasaklarının ardından piyasa büyük bir darbe yedi. Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’in bu kararının ardından bu ülke de kripto para birimlerine yasak getirebilir. İşte detaylar…

İçerik Rehberi

Hindistan Kripto Paraları YasaklayabilirKripto Para Yasası Hindistan Kripto Paraları Yasaklayabilir Bilgili bir kaynağa atıfta bulunan bir Reuters raporuna göre, yatırımcıların kripto para birimlerini borsalarda tutmaları veya takas etmeleri için yakında Hindistan hükümeti tarafından onaylanması gerekebilir. Böyle bir gereklilik, muhtemelen yüzlerce kripto para birimini Hindistan’daki kripto para topluluğu için kullanılamaz hale getirecektir. Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. Öte yandan kaynağa göre, ülkedeki bu katı kurallara uymayanların büyük cezalarla sonuçlanacağı belirtiliyor. Aktarılan bilgilerde kripto para yasaklaması hakkında şu ifadelere yer verildi;

“Bir kripto para biriminde sadece ve sadece hükümet tarafından onaylandığında ticaret yapılabilir. Aksi takdirde onu elinde tutmak veya alım-satım yapmak büyük cezalarla sonuçlanabilir.”

Kripto Para Yasası Ayrıca uzun zamandır beklenen kripto para yasa tasarısının parlamentonun kış oturumunda sunulması bekleniyor. Hükümet kripto para tutma, alım satım ve madenciliğe kapsamlı bir yasak getirme planında geri adım attığı bildirilse de, bu kararından her an vazgeçebilir gibi görünüyor. Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre bir hükümet yetkilisi, Hindistan’ın özel olarak çıkarılan kripto para birimlerini yasaklarken bir merkez bankası dijital para biriminin önünü açabileceğini söyledi. Hindista’ın kripto para birimlerine karşı olan bu yaklaşımına ek olarak Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, geçtiğimiz günlerde kripto para birimleri konusundaki çekincelerini yineledi. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!