MEXC
Hindistan Başbakanı, Ülkeleri Kripto Para Konusunda Birlik Olmaya Çağırdı
Hindistan Başbakanı, Ülkeleri Kripto Para Konusunda Birlik Olmaya Çağırdı

Hindistan Başbakanı, Ülkeleri Kripto Para Konusunda Birlik Olmaya Çağırdı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avustralya Stratejik Politika Enstitüsü tarafından düzenlenen çevrimiçi siber güvenlik sempozyumunda konuşan Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Hindistan’da hükümetin ve merkez bankasının yetki alanı dışında kalan dijital para birimlerini denetim gerektiren bir alan olarak nitelendirdi.

Hindistan Başbakanı Modi, Bitcoin’in genç nesiller için bir tehdit oluşturduğunu ve hükümetin kripto para birimlerini düzenlemesi gerektiğini vurguladı.

Modi, kripto para birimleri ve Bitcoin ile ilgili şunları söyledi;

“Tüm demokratik uluslar bu konuda birlikte çalışmalıdır. Bitcoin gibi gençlerimizi şımartabilecek kripto paraların düzenlenmesi gerekiyor.”

Kripto Para Endüstrisi Hindistan’da Popüler Hale Geliyor

Kripto paralar, Hintli Y kuşağı arasında giderek daha popüler hale geliyor. Kripto para borsalarından elde edilen verilere göre, Hindistan’da küçük kasabalardaki yatırımcılar giderek daha fazla Bitcoin ve diğer dijital varlıklara yatırım yapıyor.

Başbakan Narendra Modi, yıl sonuna kadar kripto paralarla ilgili sert düzenlemeler getireceğini dile getirdi.

Hindistan Merkez Bankası başkanı Shaktikanta Das, kripto para birimleriyle ilgili düzenlenmediği takdirde finansal sistem için ciddi endişeler oluşturduğunu belirtti. Hindistan, gelecekte kendi resmi dijital para birimini kurmayı düşünüyor.

www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!