MEXC
Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarının Yüzde 45’i, Yatırım İçin Bu Faktörlere Bakıyor!
Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarının Yüzde 45’i, Yatırım İçin Bu Faktörlere Bakıyor!

Hillary Clinton’dan Sert Kripto Para Açıklaması!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Donald Trump’ın başkanlık yarışında kendisine rakip olan ve daha önce ABD’de bakanlık görevi yürüten Hillary Clinton, kesinlikle yaptığı son açıklaması ile ABD’deki diğer yetkililerden ayrıldı.

Clinton, Bloomberg New Economy Forum bünyesinde yaptığı açıklamalarında kripto paraların ve lider kripto para birimi Bitcoin’in, ABD dolarının rolünü azaltabileceğini ve bunun yerini bile alabileceğini vurguladı.

Clinton Kripto Para Vurgusu Yaptı

You can imagine crypto people would put this on their billboard ads:

“Has the potential for destabilizing nations”
– Hillary Clinton https://t.co/HpqEqwIHsK

— Tom Gara (@tomgara) November 19, 2021

Demokratik partiden aday olan Clinton, kripto para birimlerinin küresel para piyasalarına tehdit oluşturduğunu ifade etti.

Bazıları Clinton’ın bu ifadelerinin tamamen reklam odaklı olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını düşünse de şu an için ABD içerisinde kripto para yanlıları ve karşıtları olmak üzere çok güçlü iki ayrışmanın oluşmaya başladığı görülüyor.

Clinton’ın bu açıklamaları ABD’de bir first lady’nin ilk defa kripto para hakkında konuşması olarak da tarihe geçti.

Clinton 2018 yılında yaptığı açıklamada ise herhangi bir Bitcoin yatırımına sahip olmadığını vurgulamış ancak detaylı açıklama yapmamıştı.

Wikileaks tarafından 2016 yılında sızdırılan bilgilerde ise Clinton’ın seçim kampanyaısna yönelik yapılan Bitcoin bağışlarının reddedildiği görülmüştü. Belgelerde bu bağışların “çok özgürlükçü” olması nedeniyle reddedildiği ve bunun aslında karşı partinin görüşüne yakın olduğu vurgulanmıştı.

Ancak hem Clinton hem de karşı cepheden Trump’ın kripto paralar hakkında hemfikir olduğu tek konu bunların ABD dolarına tehdit oluşturması gibi gözüküyor. Clinton bunu savunsa da Trump buna tepki göstermişti.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!