MEXC
Hillary Clinton, Kripto Paraların Doları Zayıflatabileceğini Söyledi
Hillary Clinton, Kripto Paraların Doları Zayıflatabileceğini Söyledi

Hillary Clinton, Kripto Paraların Doları Zayıflatabileceğini Söyledi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokratların eski başkan adayı kripto para birimleri hakkında sert bir uyarı yayınladı.

Demokratların eski adayı ve Dışişleri eski Bakanı Hillary Clinton, Bloomberg Yeni Ekonomi Forumu’ndaki sanal toplantı sırasında kripto para birimlerinin yükselişine ağırlık vererek, kripto paraların ABD dolarının dünyanın rezerv para birimi olarak rolünü baltalayabileceklerini iddia etti. Clinton, şu ifadeleri kullandı:

“Ulus devletlerin daha fazla dikkat etmeye başladığını umduğum bir alan daha, kripto para biriminin yükselişi. Çünkü onlarla ticaret yapmak için kelimenin tam anlamıyla para birimlerini baltalama potansiyeline sahip. Ülkeleri istikrarsızlaştırmak için doların rezerv para birimi olarak rolünü baltalamak.”

Clinton, kripto paranın küresel para piyasaları için doğrudan bir tehdit oluşturduğunu iddia ediyor. Bazıları, sözlerinin, ateşli taraftarlar tarafından kripto para birimleri için bir reklam olarak görülebileceğine inanıyor:

Bu, ABD eski First Lady’sinin ilk kez kripto para birimlerine keskin bir eleştirisi. Clinton, Eylül 2018’de, bir dizi soru yanıtlarken herhangi bir Bitcoin’e sahip olmadığını doğruladı.

2016 yılında Wikileaks tarafından yayınlanan bir e-postaya göre, Clinton’ın kıdemli kampanya yardımcıları Bitcoin bağışlarını kabul etme fikrini “fazla özgürlükçü” buldukları için reddettiler.

www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!