sikayetkripto
Halkbank’tan Metaverse Hamlesi Geldi!
Halkbank’tan Metaverse Hamlesi Geldi!

Halkbank’tan Metaverse Hamlesi Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hemen hemen her sektörde yer alan şirketler metaverse dünyasındaki yerini almış durumda.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de metaverse teknolojisi gelişiyor ve metaverse’e adım atan şirket sayısı artıyor.

Bu bağlamda son haber ülkemizin önde gelen bankaları arasında yer alan Halkbank’tan geldi.

Halkbank yaptığı basın açıklamasında, yerli startup şirketi GoArt ile işbirliği yaptığını ve meteaverse’te şube açacağını duyurdu.

Ülkemizde önümüzdeki dönemin bir dijital seferberlik çağı olduğuna ve metaverse konusunda kurumlara sorumluluklar düştüğüne dikkat çeken Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, açıklamasında şunları söyledi:

“Dijital teknolojilerin en yeni safhalarının başında metaverse gelmektedir.

Halkbank olarak Türkiye’nin yüzyılında başkalarının açtığı sanal evrenlerde yer almaya çalışmadan, kendi evrenimizi kurmayı hedefledik.

Halkbank olarak metaverse stratejimizi adım adım uygulamak için Türkiye’de geliştirilen bir metaverse evreni ile işbirliği yaptık ve metaverse ve web 3.0 dönüşümü stratejimizi başlattık.

Bu stratejinin ilk adımı olarak şubemizi açıyoruz. Halkbank’ın Metaverse şubesi kullanıcılara artırılmış gerçeklik teknolojisi ile cep telefonlarından üç boyutlu banka şubesi deneyimi sunmaya başladı.

Bankacılık ürünlerine yönelik içeriklerle zenginleştirilen Metaverse şube, hizmet noktalarına konumlandırdığı avatarlarla fiziki şube deneyimini dijitalleştiriyor. Metaverse şubede bankanın ürünlerine yönelik bilgilendirici içeriklerle birlikte, ürün başvurularına da yer veriliyor.”

Metaverse ve blockchain dönüşümünde bankacılık sektörünün öncü olacağını öngördüklerini belirten Osman Arslan, “Halkbank olarak dijital dünyaya kapılarımızı sonuna kadar açtık. Metaverse şubemize kullanıcılar avatarlarını oluşturup Halkbank portalından geçerek giriş yapacaklar ve içerideki oyunlaştırma kurgusu ile robot avatarlardan Çocuk Bankacılığı bölümünden Halkbank Çocuk Kumbarası ile ilgili bilgi alma imkanı, bireysel bankacılık kısmına uğrayıp merak edilen soruları sorma imkanı, esnaf ve kurumsal ticari bankacılık hizmetleri ve kredileri hakkında bilgi alma imkanını sunuyoruz.” dedi.

GoArt, daha önce de Kiğılı ve Damat Tween’in de metaverse’e girmesinde yardımcı olmuştu.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!