MEXC
Haftaya Altın Fiyatı İçin Bu Tarihlere ve Gelişmelere Kilitlenin!
Haftaya Altın Fiyatı İçin Bu Tarihlere ve Gelişmelere Kilitlenin!

Haftaya Altın Fiyatı İçin Bu Tarihlere ve Gelişmelere Kilitlenin!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa analisti Eren Sengezer, altının, 1.870 doların üzerine birkaç haftanın en yüksek seviyelerine tırmandıktan sonra, yönünü tersine çevirdiğini ve 1.850 dolar desteği başarısız olursa, yenilenen düşüş baskısı altına girebileceğini belirtiyor. Analiste göre altın fiyatı, önceki haftanın enflasyon kaynaklı rallisini sürdürmekte zorlandı ve Pazartesi ve Salı günü negatif bölgede kapandı. Analist, sarı metalin Çarşamba günü gücünü yeniden kazanmayı başarsa da, 1.870 dolar engelini aşmak için yeterli yükseliş momentumu toplayamadığını ve hafta sonu öncesinde 1.860 doların altına yerleşmeden önce, haftalık aralığının alt sınırına düştüğünü ifade ediyor. Eren Sengezer’in analizlerini ve değerlendirmelerini, Kriptokoin.com olarak okuyucularımız için derledik.

Piyasada geçen hafta ne oldu?

Analist, yükselen ABD Hazine tahvil faizlerinin, altının hafta başında yükselmeye devam etmesini zorlaştırdığını ve gösterge 10 yıllık ABD Hazine tahvili faizinin %1,65’e yakın birkaç-haftalık yeni zirvelere yükselerek, doların gücünü korumasına yardımcı olduğunu belirtiyor. ABD Sayım Bürosu Salı günü, PerakendeSatışların Ekim ayında aylık bazda %1,4 olan piyasa beklentisine kıyasla %1,7 arttığını bildirdi. Bu baskı, yatırımcılara güçlü mal enflasyonunu hatırlattı. Eren Sengezer, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Altının, Çarşamba günü 10 yıllık ABD T-bonosu faizindeki %3’lük düşüşün ortasında %0,9 yükselmesiyle, altın ile faizler arasındaki ters korelasyon bir kez daha itici faktör haline geldi. Bu görüşü onaylayan parite, 10 yıllık faiz haftanın ikinci yarısında %1,6 civarında sabitlenirken, geri çekilmeye başladı.

Gündem

Altın fiyatı teknik görünümü ve duygu anketi: Altın, yılı 1.900 dolarda kapatıyor

Analist, günlük grafikteki Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesinin 70’in üzerine çıktıktan sonra, altının teknik bir düzeltme yaptığını, şu anda, RSI’nın 60 civarında kaldığını ve paritenin başka bir düzeltme aramadan önce yukarı yönde daha fazla alana sahip olduğunu gösterdiğini belirtiyor. Analist şu teknik seviyelere dikkat çekiyor:

Bununla birlikte, güçlü statik direnç 1.870 dolar oluşmuş gibi görünüyor ve parite bu seviyenin üzerinde bir günlük kapanış yapmazsa, alıcılar kontrolü elinde tutmakta zorlanabilir. 1.880 dolar (statik seviye), 1.900 doların (psikolojik seviye) önündeki bir sonraki engel olarak hizalanıyor. Aşağı yönde, 1.850 dolarlık statik desteğin başarısız olması durumunda ek kayıplara tanık olunabilir. Bu seviyenin altında, satıcılar 1.830 dolar (statik seviye) ve 1.820 dolar (20 günlük SMA) hedefleyebilir.

Altın fiyatı

Bu haftaki hareketin ardından, FXStreet Sentiment Anketi altının önümüzdeki hafta yükselmeye devam etmesinin muhtemel olduğunu gösteriyor. Ankete göre, bir haftalık görünümdeki ortalama hedef 1.885 dolar. Uzmanlar, yılın sonuna doğru altın fiyatının 1.900 dolarda kapandığını görüyor.

Altın fiyatıAltın Duygu Anketi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bunu paylaş:

TweetTelegramWhatsApp

kriptokoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!