NFT
Hafta sonu Bitcoin raporu: Şaşırtıcı derecede düşük
Hafta sonu Bitcoin raporu: Şaşırtıcı derecede düşük

Hafta sonu Bitcoin raporu: Şaşırtıcı derecede düşük

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, hafta sonu boyunca şaşırtıcı derecede düşük seviyelerde seyretti. Öte yandan geçmişte, uzun süren düşük volatilite seviyelerinin ardından, hareketli fiyat dalgalanmalarının görüldüğü de kaydedildi.

Alışılmadık bir dönem

Kripto para piyasası, önde gelen dijital para birimi Bitcoin’de oldukça düşük volatilitenin görüldüğü “alışılmadık” bir dönem yaşıyor. Tipik olarak keskin fiyat dalgalanmalarıyla tanınan Bitcoin’in, şu anda kendisiyle ilişkilendirilmeyen bir istikrar sergilediği kaydedildi. Yatırımcılar ve piyasa analistleri bu beklenmedik sessizliği yakından gözlemlerken, bunun kripto para için yeni bir istikrar döneminin habercisi mi yoksa daha büyük bir fırtınadan önceki sessizlik mi olduğunu merak ediyorlar.

Cryptarbitrage ve Scott Melker gibi kripto para piyasası yorumcuları, sosyal medya paylaşımlarında Bitcoin’in bastırılmış volatilitesi karşısında şaşkınlıklarını ifade etti.

Düşüş mevcut durumda yüzde 11 civarında seyrederken, yüzde 10’un altına düşme olasılığı hakkında tahminler ve birtakım sorular ortaya çıktı.

bitcoin 2

Düşük volatilite keskin fiyat hareketini getirir

Geçtiğimiz son birkaç hafta sonunda piyasa, Melker tarafından “sıkıcı” olarak tanımlanan bir senaryo ile önemli ölçüde sessiz kalmıştı. Volatilite, karlı fiyat hareketleri potansiyeli sunduğundan yatırımcılar için çok önemli bir unsurdur, ancak mevcut senaryo yatırımcıların stratejilerini yeniden gözden geçirmelerine neden oldu. Ayı sakinliği ilginç bir şekilde, düşük volatilite ile ayı piyasaları arasında yaygın bir ilişki vardır ve bastırılmış fiyat hareketleri genellikle fiyatların durgun veya düşüşte olduğu zamanlarda meydana gelir.

Bitcoin yaklaşık 26.567 dolardan işlem görürken, son 24 saat içerisinde 26.550 dolar ile 26.635 dolar aralığında küçük dalgalanmalar yaşadı. Bununla birlikte, bu kadar uzun süren düşük volatilite dönemlerini genellikle keskin fiyat hareketlerinin takip ettiği de hatırlatıldı.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!