Hackerlar, Kripto Girişimicisinin 4 Adet NFT’sini Çaldı!
Hackerlar, Kripto Girişimicisinin 4 Adet NFT’sini Çaldı!

Hacklenen Kripto Platformundan Çalınan Ethereum’lar Birden Fazla Adrese Transfer Edildi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Stake.com’un hacklenmesinin ardından yaşanan yeni bir gelişmede, hackerın 24 saat içinde 1,726 ETH’yi (Ethereum) birden fazla Ethereum adresine transfer ettiği bildirildi.

Hackerlar Çaldıkları Ethereum’ları Başka Adreslere Gönderdi

Bu Ethereum adresleri THORChain aracılığıyla en az 2.617 ETH’yi birden fazla BTC adresine bağlamıştır.

BTC adresleri daha sonra Bitcoin’i birden fazla adrese dağıtmış ve yeni BTC adreslerine aktarmıştır. Ancak, fonlar henüz transfer edilmemiştir.

Stake.com daha önce 4 Eylül’de ETH/BSC sıcak cüzdanlarının tehlikeye girdiğini ve yetkisiz işlemlere yol açtığını duyurmuştu. Saldırının 40 milyon doların üzerinde kripto paranın çalınmasıyla sonuçlandığı bildirildi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Güney Koreli Yatırımcıların Yurtdışında Rekor Düzeyde Kripto Varlığa Sahip Oldukları Açıklandı!

Buna rağmen platform, kullanıcılara fonlarının güvende olduğu ve saldırıdan doğrudan etkilenmeyen diğer tüm cüzdanların tamamen çalışır durumda kaldığı konusunda güvence verdi.

Bu süre zarfında, birkaç kullanıcı X platformunda Stake.com’a para yatıramadıklarını veya çekemediklerini bildirdi.

Blockchain araştırmacıları PeckShield ve ZachXBT paranın izini sürdü ve hackerların Ethereum’da 15.700.000 dolar ve Binance Smart Chain (BSC) ve Polygon’da 25.600.000 dolar çaldığını bildirdi.

Hack nedeniyle kaybedilen toplam miktar 41.300.000 dolara ulaştı ve bu da onu 2023’te şimdiye kadarki en yüksek getirili kripto soygunlarından biri haline getirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!