365miner.com
Dev Kripto Para Şirketi, Piyasada Dolaşan Söylentileri Yalanladı!
Dev Kripto Para Şirketi, Piyasada Dolaşan Söylentileri Yalanladı!

Günlük Kripto Hacmi Son 2 Yılın Dibinde

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto pazar veri toplayıcısı CryptoCompare’in internet sitesinde açıklanan son rakamlara göre borsalardaki günlük spot ticaret hacmi Aralık 2020’den itibaren ilk kez 10 milyar doların aşağısına geriledi.

Kripto para borsalarındaki spot ticaret hacmi 25 Aralık’ta 9,2 milyar $ iken sadece iki gün sonra bu rakam 8,5 milyar dolara düştü.

Güncel verilere göre spot kripto para ticaretinde Binance liderliği açık ara elinde tutuyor. Dünyanın en büyük kripto para borsasında son 24 saatte 4,3 milyar $ hacim kaydedildi. Bu rakam toplam spot hacmin neredeyse yarısına tekabül ediyor. Binance’ı ise sırasıyla 875 ve 768 milyon dolarlık hacimle OKEx ve Coinbase takip ediyor.

En büyük 10 spot ticaret platformu listesindeki tek merkeziyetsiz borsa ise Uniswap V3 oldu. DeFi platformunda son 24 saatte 412 milyon dolarlık spot işlem gerçekleşti.

DeFi ve DEX Projeleri Yeniden Popüler Olur Mu?

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projeleri 2021’in ilk rallisine damga vursa da sektör 2022’de genellikle tatsız olaylar ile anıldı. Ronin, Wormhole ve Nomad ağlarında milyonlarca dolar değerinde kripto paranın siber korsanlar tarafından çalınması büyük güven kaybına sebep oldu.

Ancak yıl sonuna doğru en büyük merkezi borsalardan FTX’in bir skandal ile iflas etmesi ile yatırımcılar tercihlerini yeniden sorgulamaya başladı. Bu nedenle DeFi ve DEX platformları son yaşanan olayların ardından güvenlik seviyelerini tatmin edici bir seviyeye taşıyabilirse önümüzdeki yıllar yeniden trend olabilir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!