NFT
Güney Kore Kripto Para Borsalarında XRP Çılgınlığı Yaşanıyor: İşte En Çok Hacim Gören İlk 10 Altcoin!
Güney Kore Kripto Para Borsalarında XRP Çılgınlığı Yaşanıyor: İşte En Çok Hacim Gören İlk 10 Altcoin!

Güney Korelilerin 98 Milyar Dolarlık Kripto Parası Olduğu Açıklandı: İşte Son 24 Saatte En Çok İşlem Yaptıkları Altcoinler

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore Ulusal Vergi Bürosu, Koreli şirketlerin ve bireylerin beyan edilen kripto para varlıklarının şaşırtıcı bir şekilde 98,3 milyar dolara ulaştığını gösteren bir rapor yayınladı.

Bu varlıkların %92’si, borsalar da dahil olmak üzere 73 şirket tarafından tutuluyor.

Bu önemli düzeydeki varlıklara rağmen, Güney Koreli yetkililer henüz sanal varlık kazançlarını vergilendirmedi ve vergilendirme Ocak 2025’e kadar ertelendi.

Sanal varlıklar Güney Kore’de bu yıl kayıtlı denizaşırı hesaplarda tutulan değerin üçte ikisinden fazlasını oluşturdu. Bu durum, Ulusal Vergi Servisi’nin (NTS) bu varlıkları zorunlu kayda tabi varlıklar listesine eklemesinin ardından geldi.

Güney Kore’de yabancı finansal hesapları olan vergi mükellefleri veya şirketlerin, hesapların toplam bakiyesinin bir önceki yılın herhangi bir ayının son gününde 500 milyon won’u aşması halinde bir rapor sunmaları gerekiyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bugün Fiyatı Sıfırlanan Tokenin Geliştiricilerinden Sıcak Açıklama Geldi: Şimdi Ne Olacak?

Bununla birlikte ülkenin kripto para işlem hacminin önemli bir kısmını Upbit oluşturuyor. Upbit kısa bir süre önce Coinbase’i geride bırakarak dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası haline gelmişti.

İşte Upbit üzerinde son 24 saatte en fazla işlem hacmine sahip altcoin işlem çiftleri ve hacimleri:

Immutable (IMX/KRW) – 251 milyon dolar Ark (ARK/KRW) – 228 milyon dolar Loom Network (LOOM/KRW) – 205 milyon dolar Dawn Protocol (DAWN/KRW) – 153 milyon dolar Bitcoin (BTC/KRW) – 99 milyon dolar IQ (IQ/KRW) – 89 milyon dolar XRP (XRP/KRW) – 84 milyon dolar Refereum (RFR/KRW) – 57 milyon dolar Carry (CRE/KRW) – 44 milyon dolar Mask Network (MASK/KRW) – 44 milyon dolar

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!