Güney Kore, Kripto Para Borsalarına Yeni Yasal Yükümlülükler Getirdi!
Güney Kore, Kripto Para Borsalarına Yeni Yasal Yükümlülükler Getirdi!

Güney Koreli Yatırımcıların Yurtdışında Rekor Düzeyde Kripto Varlığa Sahip Oldukları Açıklandı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore’nin vergi dairesi bugün yaptığı açıklamada, ülkenin bu yıl yurtdışı kripto varlıklarının raporlanmasını zorunlu kılmaya başlamasının ardından vergi mükelleflerinin bu yıl toplam 130,8 trilyon won (98,5 milyar dolar) değerinde yurtdışı kripto para varlığı beyan ettiğini söyledi.

Ulusal Vergi Servisi yaptığı açıklamada, toplam 1.432 kişi ve şirketin yurtdışı kripto varlıklarını bildirdiğini söyledi.

Yerel haber ajansı Yonhap’a göre ülke, yabancı hesaplarda kripto da dahil olmak üzere 500 milyon wonu aşkın varlığa sahip olan Kore vatandaşlarının varlıklarını beyan etmelerini gerektiriyor.

Vergi dairesi, Koreli vergi mükellefleri tarafından beyan edilen denizaşırı kripto varlıklarının, bildirilen yabancı varlıkların toplam değerinin %70,2’sini oluşturduğunu söyledi.

Haziran ayında Güney Koreli milletvekilleri kripto yatırımcılarını daha iyi korumak için bir yasa çıkardı. Kripto ile ilgili 19 yasa tasarısından oluşan yeni mevzuat, Finansal Hizmetler Komisyonu ve Kore Bankası’na kripto borsalarını ve varlık koruyucularını denetleme yetkisi veriyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bu Altcoin, Coinbase Pay’i Kendi Cüzdanına Entegre Ettiğini Açıkladı!

Yeni yasa tasarısı ayrıca yetkililerin sanal varlıkların haksız ticareti durumunda cezalar uygulamasına izin veriyor.

Temmuz ayında FSC, yeni muhasebe kurallarının bir parçası olarak önümüzdeki yıldan itibaren yerli şirketlerin kripto para varlıklarını açıklamalarını gerektireceğini söyledi.

Yeni kurallar ayrıca kripto ihraççılarının token detayları, iş modelleri ve dahili muhasebe politikaları dahil olmak üzere bilgileri ifşa etmelerini gerektirecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!