Güney Koreli Dev Şirketin Terra (LUNA) Çöküşü Sırasında Kaç Para Kaybettiği Açıklandı!
Güney Koreli Dev Şirketin Terra (LUNA) Çöküşü Sırasında Kaç Para Kaybettiği Açıklandı!

Güney Koreli Dev Şirketin Terra (LUNA) Çöküşü Sırasında Kaç Para Kaybettiği Açıklandı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seul ve Silikon Vadisi merkezli bir kripto para varlık fonu ve topluluğu geliştiricisi olan Hashed’in, Terra (LUNA) çöküşü sırasında 3.5 milyar doların üstünde para kaybettiği açıklandı.

Risk sermayesi şirketi, 2019 yılından bu yana Terra’nın en büyük finansörlerinden biri olarak tanınıyor.

Şirket Terra Nedeniyle Direkt Olarak 49.9 Milyon Dolar Kaybetti

Hashed şirketi konuyla ilgili olarak henüz bir açıklama yapmasa da on-chain verileri incelendiğinde şirketin kayıplarının büyük olduğu anlaşılıyor.

Verilere göre Hashed, LUNA mainnet’leri üzerinde milyonlarca dolar stake etmiş.

Colombus 3 mainnet’inde 27 milyon dolar, Colombus 4 mainnet’inde 9.7 milyon dolar ve Colombus 5 mainnet’inde ise 13.2 milyon dolar şirket tarafından kilitlenmiş.

Nisan ayı başlarındaki fiyat verileri incelendiğinde ise şirketin tüm kayıplarının 3.5 milyar doların üstünde olduğu görülüyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
DOGE Kurucusu Billy Markus’tan Terra Kurucusuna Çağrı: “Kripto Sektörünü Tamamen Terk Etmeli!”

Hashed 2019 Yılından Bu Yana LUNA ile Birlikte Çalışıyordu

Şirket tarafından popüler blog platformu Medium’da yayınlanan eski bir blog yazısında Hashed, Terra ile çalışma konusundaki heyecanını dile getirmiş ve neden Blockchain’i seçtiklerini açıklamış.

Blog yazısından da anlaşılacağı üzere Hashed, Terra’nın Güney Kore’deki en iyi blok zinciri hizmetlerini sunabileceğine inanıyordu:

“Terra, mevcut fiat para sistemlerinin evrensel özelliklerini yansıtan merkezi olmayan bir stabilcoin yarattı.”

Güney Kore’nin yerel medyasında yer alan bilgilere göre ülkede 200.000’in üzerinde yatırımcı Terra bağlantılı tokenlere yatırım yapmıştı. Güney Kore’nin kısa bir süre önce seçilen yeni başkanı Yoon Suk-Yeol’un kripto para yanlısı olduğu biliniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!