sikayetkripto
Son Dakika! Terra Kurucusu Do Kwon, LUNA İçin “Canlandırma Planını” Tanıttı!
Son Dakika! Terra Kurucusu Do Kwon, LUNA İçin “Canlandırma Planını” Tanıttı!

Güney Kore’den Terra (Luna) Kurucusu Do Kwon’a Bir Darbe Daha Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore gazetesi Munhwa’nın haberine göre, Güney Koreli savcılar bugün ülkenin dışişleri bakanlığından Terra (Luna) kurucusu Do Kwon’un pasaportunun iptal edilmesini istedi.

Güney Kore Terra (Luna) Kurucusu Do Kwon’un Pasaportunu İptal Etmek İstiyor

Bu haber, Seul Güney Bölge Savcılığı’nın, beş kişiyle birlikte Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında suçlanan Kwon için tutuklama emri çıkarmasından bir gün sonra geldi.

Savcılar ayrıca, Kore vatandaşı olmayan bir diğer Terraform Labs kurucusu Nicholas Platias hariç diğer 4 kişinin pasaportlarının iptal edilmesini istedi.

Yetkililer, pasaportların geçersiz kılınmasının bir ay kadar sürebileceğini göz önünde bulundurarak Kwon’a Güney Kore’ye geri dönmesi için baskı yapmaya devam edecek.

Do Kwon’un son olarak Singapur’da olduğu biliniyordu. Pasaportunun iptal edilmesi onun başka ülkelere gitmesine engel olacak.

Şirketin stablecoini TerraUSD, Mayıs ayında sabit fiyatından düşerek Terra ekosistemini çökertmiş ve yaklaşık 40 milyar dolar değer kaybetmesine neden olmuştu.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Terra (LUNA) Skandalında Flaş Gelişme Yaşandı!

Terraform Labs ve ilgili kuruluş Luna Foundation Guard TerraUSD’yi yeniden canlandırmaya çalışsa da başarısız oldular.

Terra ekosistemini yeniden inşa etmeye yönelik planlarını açıklayan Kwon, öfkeli yatırımcıların açtığı davalara maruz kalmaya devam ediyor.

Kwon, Ağustos ayında verdiği bir röportajda Koreli müfettişlerin kendisiyle hiç temasa geçmediğini ve Güney Kore’ye dönme konusunda karar vermesinin zor olduğunu söylemişti.

Ayrıca Singapur’da müfettişlerden kaçmak amacıyla bulunmadığını belirtmişti.

” Bizim yapacağımız şey sadece bildiğimiz gerçekleri ortaya koymak olacak. Tamamen dürüst olacağız ve sonuçları ne olursa olsun bunlarla başa çıkacağız” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!