Güney Kore’den ABD’ye regülasyon ekibi gitti: Terra LUNA konuşulacak
Güney Kore’den ABD’ye regülasyon ekibi gitti: Terra LUNA konuşulacak

Güney Kore’den ABD’ye regülasyon ekibi gitti: Terra LUNA konuşulacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra LUNA çöküşü ve Do Kwon’un yargılanması konusunda birçok adım atan Güney Kore, şimdi de ABD ile direkt olarak temasa geçiyor. Güney Kore hükuemti bir grup bürokrat, regülatör ve uzmanı ABD’ye gönderdi.

Terra LUNA, vergi ve para aklama…

Güney kore hükumetinin ABD’ye gönderdiği grup, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Mali Görev Gücü (FinCEN) ile toplantılar yapacak. Konuşulacak konular arasında Mayıs ayı başında yaşanan ve Güney Kore ile ABD başta olmak üzere birçok ülkede binlerce mağdur yaratan Terra LUNA çöküşü de olacak. Güney Kore’de savcılar birçok açıdan Terra LUNA çöküşünü soruştururken ABD’de de kıs asüre içinde bazı davalar açılmıştı. Son olarak Binance US’e de bu konuda dava açılmıştı.

Terra LUNA dışında para aklama ve kripto paraların vergilendirme konuları hakkında da toplantılar yapılacak.

Hatırlanacağı üzere Güney Kore’de yeni seçilen başkan Yoon Suk-Yeol, seçim konuşmalarında kripto para vergilerine de değinmiş ve ülkedeki sistemi “saçma” olarak nitelendirmişti. Güney Kore geçtiğimiz günlerde 2023’te başlayacak olan kripto paralardan %20’lik vergi alınması yönündeki kanunu da 2025 yılına ertelemişti.

Uzakdoğu ülkesinde geçen sene Eylül ayında yürürlüğe giren ağır regülasyonlar yüzünden onlarca orta ve küçük ölçekli kripto para borsası da kapanmıştı. Güney Kore’de şu anda Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit ülkenin en büyük kripto para borsaları olarak görülüyor.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!