sikayetkripto
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali

Güney Kore vergi ödemeyenlerin 184 milyon $’lık kripto parasına el koydu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore’de vergisini ödemediği belirtilen kişilerden 2021 ve 2022 yıllarında şu ana kadar ele geçirilen kripto para değerinin 184 milyon doları (260 milyar Kore won’u) aştığı belirtildi.

Tek bir kişiden 8.8 milyon dolar

Güney Kore medyasında yer alan haberlere göre; bir kişiden ele geçirilen en büyü değer ise 12.5 milyar Kore won’u, bir başa deyişle ise 8.8 milyon dolar… Haberde verilen detaylara göre bu işinin toplamda 20 kripto parası vardı ve bunların içinde Bitcoin ile XRP de bulunuyordu.

Bilgileri borsalar veriyor

Son 1 yılda çok sert kripto para kuralları getirilen ülkede onlarca borsa katı AML ve KYC regülasyonları yüzünden kapanmak zorunda kalmıştı. Ülkede otoriteler ödenmemiş vergiler üzerinden kripto paralara el koymaya 2020 yılı itibariyle başlamışlardı. Otoritelere gerekli olan müşteri bilgilerini ise kripto para borsalarının verdiği kaydedildi.

Bilindiği üzere Güney Kore’de geçen sene uygulamaya onması beklenen kripto para kazançlarından %20’lik vergi alınması kanunu son olarak 2 sene ertelenmiş ve 2025 yılında yürürlüğe konmasına karar verilmişti. Ülkedeki seçimler bu erteleme kararında büyük etken olmuştu.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!