sikayetkripto
Güney Kore Merkez Bankası’ndan Kripto Para Açıklaması!
Güney Kore Merkez Bankası’ndan Kripto Para Açıklaması!

Güney Kore Merkez Bankası’ndan Kripto Para Açıklaması!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore Merkez Bankası (BoK), bankanın Pazartesi günü yayınladığı bir rapora göre, finansal istikrarı baltalama potansiyeline sahip oldukları ve diğer dijital varlıklardan daha sıkı bir düzenlemeye ihtiyaç duydukları için stablecoinleri denetlemek istiyor.

Kore Merkez Bankası’nın raporu, stablecoin’leri düzenlemek için öneriler hazırlayan dünya çapındaki farklı ülkelerin endişelerini yansıtıyor.

Rapor, dijital varlıkların risklerinin ödeme ve takas sistemine taşınması olasılığını en aza indirmek için stablecoin çıkaranların asgari sermaye ve rezerv varlıklarına sahip olmaları gerektiğini savunuyor.

Güney Kore Merkez Bankası: “Kripto Para İşletmeleri Merkez Bankasına Kayıt Yaptırmalı”

Ayrıca, kripto para işletmelerinin tescil edilmesi ve faaliyet gösterme yetkisine sahip olması ve düzenli dış denetimlere tabi tutulması gerektiği belirtildi.

Raporda, kripto paraların özel bir yasa ile düzenlenmesi gerektiği, çünkü ihraç yapısı ve piyasa sisteminin menkul kıymetler ve fiat para birimlerinden farklı olduğu ve mevcut düzenlemelerle ele alınmasının zor olduğu belirtildi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Terra (LUNA) Geliştiricileri, Güney Kore'de Kurucularının Tutuklanmaması Hakkında Açıklama Yaptı!

Ülkedeki politikacılar kripto varlıklar için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve oluşturmaya çalışıyor, ancak ulusal bütçe üzerindeki siyasi tıkanıklık kripto ile ilgili yasa tasarıları üzerindeki tartışmaları durdurdu.

Güney Kore merkezli stablecoin ihraççısı Terraform Labs’ın Mayıs ayında çökmesi, ülkenin politika yapıcılarını ve kanun koyucularını yerel kripto endüstrisini incelemeye teşvik etmişti.

Bilindiği üzere Terra’nın çöküşü de ekosistemdeki stablecoin UST’nin değerinin 1 dolardan aşağı inmesi nedeniyle tetiklenmişti. Bununla birlikte şirketin gizli bir şekilde Nisan ayında UST sattığına dair veriler de bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!