sikayetkripto
Güney Kore Mahkemesi, Terra (LUNA) Kurucu Ortağı İçin Kararını Verdi
Güney Kore Mahkemesi, Terra (LUNA) Kurucu Ortağı İçin Kararını Verdi

Güney Kore Mahkemesi, Terra (LUNA) Kurucu Ortağı İçin Kararını Verdi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yonhap News’e göre, Terra (LUNA) ihraççısı Terraform Labs’ı Do Kwon ile birlikte kuran Chai Corporation’ın eski CEO’su Daniel Shin hakkındaki tutuklama emri, yerel saatle Cumartesi günü Kore mahkemesi tarafından reddedildi.

Terra (LUNA) Kurucusu İçin İstenen Tutuklama Talebi Reddedildi

Yonhap’a göre Seul Güney Bölge Mahkemesi’nin arama emirlerinden sorumlu baş hakimi Hong Jin-pyo, “Soruşturmaya yönelik tutum, koşullar, süreç ve ifadenin içeriği göz önüne alındığında, delilleri yok etme veya meşru savunma hakkını kullanma kapsamının ötesine geçme riski olduğunu görmek zor” dedi.

Do Kwon için de bir tutuklama emri çıkarıldı ve şu anda nerede olduğu bilinmiyor. Terraform Labs’ın kilit personeli ve eski çalışanlarının ülkeyi terk etmeleri yasaklandı.

Yonhap’a göre, Terra (LUNA) üç ilk yatırımcısı ve dört geliştiricisi için birlikte talep edilen tutuklama emirleri de Cumartesi günü aynı gerekçeyle reddedildi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Binance, Kasım Ayın Yaktığı Terra Classic (LUNC) Miktarını Açıkladı!

Güney Koreli savcılar Shin ve diğerlerini dolandırıcılık, Sermaye Piyasası Kanunu ve Elektronik Finansal İşlemler Kanunu’nu ihlal etmek ve görevi kötüye kullanmakla suçluyor.

Savcılara göre Shin’in LUNA kripto para birimi aracılığıyla 140 milyar Kore wonunun (yaklaşık 107 milyon ABD doları) üzerinde gayrimeşru kâr elde ettiği, düzenleyicilerden gelen çok sayıda uyarıya rağmen Terra stablecoin’i bir ödeme yöntemi olarak tanıttığı ve Terra-Luna’yı tanıtmak için Chai Corporation kullanıcılarının özel bilgilerini kötüye kullandığı iddia ediliyor.

Shin, 2019’dan itibaren ödeme teknolojisi firması Chai’yi kurdu ve CEO’su olarak görev yaptı, ancak bu yılın başlarında istifa ettiği bildirildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!