MEXC
Güney Kore Düzenleyicisi, ICO Düzenlemeleri İçin Zemin Hazırlıyor
Güney Kore Düzenleyicisi, ICO Düzenlemeleri İçin Zemin Hazırlıyor

Güney Kore Düzenleyicisi, ICO Düzenlemeleri İçin Zemin Hazırlıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) Başkan Yardımcısı Do Gyu-sang, ICO düzenlemelerini hızlandırma çağrısında bulundu. 

Money Today’in aktardığına göre, Gyu-sang 17 Kasım’da Güney Kore Ulusal Meclisi Siyasi İşler Komitesi’nin huzuruna çıktı. Başkan yardımcısı, ICO’ların ülkenin Sermaye Piyasası Yasası’na dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

ICO düzenlemelerine giden yolda geçerli finansal raporlama gereksinimlerinin yeniden incelenmesinin gerektiğini söyleyen Gyu-sang, komiteye sunduğu taslak belgede raporlama yükümlülükleri arasında, tıpkı hisse senedi listelemelerinde olduğu gibi white paper’lara, yatırımcı izahnamelerine ve menkul kıymet beyanlarına yer verdi. 

White paper’ların ICO’dan ICO’ya farklılık gösterebileceğini belirten kurum, bu tür belgelerde yer alması gereken bölümleri de sıraladı. Buna göre white paper’larda ayrıntılı proje açıklamaları, sanal varlığın sınıfı, ana destekçileri ve altında yatan teknoloji gibi bilgilerin yer alması gerekiyor. Belgede ayrıca işlem riskleri ve ücretleri hakkında da ayrıntılı bilgi talebi yer aldı.

Bilindiği gibi Güney Kore, ICO’ları 2017 yılında yasaklamıştı. Şimdi bu yasak, ülkenin finansal düzenleyicisinin kripto fon toplama faaliyetlerini Sermaye Piyasası Yasası’na dahil edilmesi çağrısı ile bozulabilir gibi görünüyor.

www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!