NFT
Sıcak Gelişme: Grayscale, İki Kripto Parayı Daha Dijital Sermaye Fonuna Ekledi!
Sıcak Gelişme: Grayscale, İki Kripto Parayı Daha Dijital Sermaye Fonuna Ekledi!

Grayscale’ın SEC’e Açtığı Bitcoin ETF Davasında Gelişme Yaşandı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) ihraççısı Grayscale Investments ile ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu SEC arasında devam eden davada yeni bir gelişme yaşandı.

Grayscale yetkilileri, mahkeme heyetine ilk yasal özeti sunduklarını açıkladı.

“Mahkemeye sunduğumuz özet, 11 Ekim’deki açılış brifingimizin ve ardından gelen belgeler ile birlikte dava savunmamızın bir sonraki adımı oldu.”

Böylelikle Grayscale davayı açtıktan sonra ilk adımını atmış oldu. Davadan Bitcoin ETF adına olumlu bir sonuç çıkacağı düşünülmese de yine de bir sonraki Bitcoin ETF kararları verileceği zaman SEC’in biraz daha dikkatli olması mümkün olabilir.

Ekim ayındaki dava açılış özetinde Grayscale, diğer düzenleyici kurumların spot piyasaya dayalı Bitcoin ETF’ini onaylamasına rağmen SEC’in bu konuda keyfi bir karar aldığını iddia etti.

Grayscale, geçtiğimiz Haziran ayında en büyük Bitcoin fonu olan GBTC’yi spot bir ETF fonuna dönüştürmek için SEC’e başvurdu. SEC ise başvuruyu hızlı bir şekilde reddetti. Grayscale yetkilileri, alınan kararın keyfi olduğunu ve 850.000 yatırımcının bu nedenle zarar ettiğini söyleyerek mahkemeye gitti.

SEC ise vadeli işlem ve spot tabanlı BTC fonunun “tamamen farklı şeyler” olduğunu sunarak kendini savunuyor.

SEC, Daha Önce Spot ETF’leri Onayladı!

Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun savunması ilk başta mantıklı gibi gözükse de aldığı kararlar gerçeği yansıtmıyor. SEC, daha önce bir çok kez başka alanlarda işlem gören vadeli sözleşmelerin spota dönüşmesine izin verdi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!