Genesis Olayından Sonra Gözlerin Üstünde Olduğu Grayscale’den Basın Açıklaması!
Genesis Olayından Sonra Gözlerin Üstünde Olduğu Grayscale’den Basın Açıklaması!

Grayscale’in Bitcoin (BTC) Fonunda Kötü Gidişat Sürüyor: Yeni Rekor Geldi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük Bitcoin fonu Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) hisseleri, Perşembe günü BTC fiyatına göre yaklaşık %50’lik rekor bir iskonto oranına ulaştı.

Grayscale’in Bitcoin (BTC) Ürünü İçin İşler Yolunda Gitmiyor

GBTC, yatırımcıların geleneksel bir yatırım aracı aracılığıyla Bitcoin’e maruz kalmalarının bir yoludur. Kripto endeks sağlayıcısı TradeBlock’un verilerine göre GBTC %47.3’lük bir iskonto oranıyla işlem görüyordu.

ETC Group’un eş CEO’su Bradley Duke, konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

“Grayscale’in Bitcoin Trust’ının şu anda neredeyse %50 iskonto ile işlem görüyor olması GBTC sahipleri için korkunç bir durum. Farklı yatırım araçları arasındaki yapı kalitesindeki büyük farklılıkları gerçekten vurguluyor.”

Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group’a (DCG) ait olan kripto para ticaret firması Genesis Global Trading’in iflas başvurusunda bulunabileceğine dair korkuların artmasıyla, tröstü kuşatan olumsuz hava son birkaç hafta içinde daha da derinleşti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: Grayscale'e Bitcoin (BTC) Ürünü ile İlgili Dava Açıldı!

Kripto borsası FTX’in çöküşünün ardından Genesis Global Trading, 16 Kasım’da borç verme birimi Genesis Global Capital’den müşteri para çekme işlemlerini durduracağını açıklamıştı. Olası bir iflas başvurusuna ilişkin spekülasyonların ortasında Genesis, Çarşamba günü müşterilerine gönderdiği bir notta, kredi verme biriminin para çekme işlemini dondurmasına ilişkin çözümün günler değil “haftalar” meselesi olabileceğini söyledi.

GBTC hisseleri Mart 2021’den bu yana Bitcoin’e göre daha yüksek bir premium ile işlem görmedi.

Salı günü Hedge fonu Fir Tree, potansiyel kötü yönetim ve çıkar çatışmalarını araştırmak amacıyla GBTC hakkında ayrıntılar elde etmek için Grayscale’e dava açtığını söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!