sikayetkripto
Bütün Döngülerde Yaşandı! Bitcoin’de Ayı Piyasası Onaylanacak Mı?
Bütün Döngülerde Yaşandı! Bitcoin’de Ayı Piyasası Onaylanacak Mı?

Goldman Sachs Ayı Piyasası Bitmedi Dedi, Morgan Stanley Uyardı! Bitcoin Direnebilecek Mi?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Goldman Sachs analistleri bugün müşterilerine gönderdiği bir notta “ayı piyasasının henüz sona ermediğini” belirtti.

Goldman Sachs küresel hisse senedi stratejisti Peter Oppenheimer liderliğinde verileri inceleyen ekonomistler gelecek yıl faiz oranları zirveye ulaşana kadar “sürekli bir toparlanmanın başlamayacağı” konusunda uyardı.

Goldman Analistleri S&P 500’ün yılı 4000 puan seviyelerinde bitirmesini beklerken, gelecek yıl yeni bir dip yapabileceğini ve daha volatil olacağını düşünüyor.

Mevcut ayı piyasasının ağırlık olarak artan faiz oranları tarafından yönlendirildiğini belirten analistler, bu durumun eski ayı piyasalarına döngüsel olarak benzer olduğunu ve ara yükselişlerin yanıltıcı olduğunu söyledi.

“Tarihsel olarak ortalama 26 ay süren ve ara rallilerle tamamen iyileşmesi 50 ay süren bir gerileme döngüsü”

Ayı piyasasının devam edeceğine dair bir yatırımcı notu da Morgan Stanley’den geldi.

Morgan Stanley analisti Lisa Shalett bugün hazırladığı bir raporda “Bu yeni bir boğa piyasasının başlangıcı değil, enflasyon verilerinin ardından gelen bir ayı piyasası rallisi. Dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.” dedi.

Analistler gelen pozitif verileri oluşturduğu olumlu atmosferin farkında oluklarını ancak yükselen faiz oranlarının ekonomi üzerindeki etkisinin gelecek yıl daha yoğun hissedileceğini düşünüyor.

Bitcoin’e ve Kripto Paralara Etkisi

Her ne kadar son iki haftadır küresel hisse senedi piyasalarıyla korelasyonumuz bozulsa da, Bitcoin yeni bir teknolojisi hissesi gibi hareket ediyor. Bu nedenle S&P500 veya Nasdaq’ta yaşanacak gelişmeler bizi de etkileyecektir.

Güvenin iyice sarsıldığı kripto para piyasaları bir de küresel piyasaların baskısını hissederse yeni diplere yolculuk başlayacak mı? hep beraber izliyor olacağız.

Bu anlamda Bitcoin tarafında haber akışının bir nebze daha öneminin arttığını düşünüyoruz. Bu iflas bulutlarını dağıtacak ve piyasası kaldıracak pozitif bir haber bu korelasyonların Bitcoin lehine dönmesine yardımcı olabilir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!