sikayetkripto
Genesis, İflas Seçeneklerini Değerlendirmek Üzere Danışman Tuttu!
Genesis, İflas Seçeneklerini Değerlendirmek Üzere Danışman Tuttu!

Genesis, İflas Seçeneklerini Değerlendirmek Üzere Danışman Tuttu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WSJ’nin haberine göre konuyla ilgili bilgi sahibi üç kişi, sorunlu kripto kredi kuruluşu Genesis Global Capital’in, potansiyel bir iflas da dahil olmak üzere seçenekleri araştırmak üzere yatırım bankası Moelis & Company’yi işe aldığını söyledi.

“Genesis’in Halen İflastan Kurtulma İhtimali Var”

Süreç gizli olduğu için isimlerinin açıklanmasını istemeyen bu kişiler, nihai bir karar alınmadığını ve şirketin iflas başvurusundan kaçınmasının hala mümkün olduğunu vurguladı.

Genesis daha önce likidite sıkışıklığının giderilmesine yardımcı olmak üzere, aralarında danışmanlık firması Alvarez & Marsal ve hukuk firması Cleary Gottlieb’in de bulunduğu danışmanlar getirdiğini doğrulamıştı.

Moelis, kripto borç veren Voyager Digital’e Temmuz ayındaki iflas başvurusunda danışmanlık yapmıştı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: Gündemdeki DCG Şirketi CEO'su Konuştu, Sektördeki Kara Bulutları Dağıttı!

Genesis’in bir sözcüsü, “Amacımız mevcut durumu iflas başvurusunda bulunmaya gerek kalmadan çözmek” dedi ve ek danışmanlar tutup tutmadığı konusunda yorum yapmayı reddetti.

Digital Currency Group’a ait olan Genesis, kripto para borsası FTX’in bu ay çökmeye başlamasından bu yana alacaklılarının baskısı altında bulunuyor. Genesis, FTX ile bir ticaret ortağıydı ve borsa bu ay iflas başvurusunda bulunmadan kısa bir süre önce hesapları dondurduğunda 175 milyon dolarlık varlığının FTX’de sıkışıp kaldığını söyledi.

Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, Salı günü öğleden sonra müşterilerine gönderdiği bir mektupta, konuyla ilgili olarak şunları söylemişti:

“Bu, Genesis kredi hesabındaki bir likidite ve süre uyuşmazlığı sorunudur. Daha da önemlisi, bu sorunların Genesis’in her zamanki gibi çalışmaya devam eden spot ve türev ticareti veya saklama işleri üzerinde hiçbir etkisi yoktur.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!