sikayetkripto
Genesis Bağlantılı Haber Sitesi CoinDesk İçin Satış Söylentileri!
Genesis Bağlantılı Haber Sitesi CoinDesk İçin Satış Söylentileri!

Genesis Bağlantılı Haber Sitesi CoinDesk İçin Satış Söylentileri!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İflas eden kripto para borsası FTX ile ilgili ilk batış haberini yaparak çöküş fitilini ateşleyen ve ayrıca geçtiğimiz günlerde iflasın eşiğinde olduğunu bildiren Genesis ile kardeş şirket CoinDesk’in potansiyel alıcıların ilgisini çektiği bildirildi.

CoinDesk İçin 300 Milyon Dolarlık Teklif Düşük Bulundu

Semafor’un konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberine göre CoinDesk, satın alma tekliflerinden birinde 300 milyon dolarlık bir fiyat önerildiğini ancak bunun çok düşük bulunduğunu söyledi.

Şirket geleneksel çevrimiçi reklamcılık ve popüler Consensus konferansının bir kombinasyonundan yıllık yaklaşık 50 milyon dolar gelir elde ediyordu.

Barry Silbert’in özel Digital Currency Group’unun (DCG) bir parçası olan şirket, Bitcoin, Ethereum ve diğer coinlere sahip fonları yöneten Grayscale Investments ve müşterilerin kripto varlıklarına karşı borç veren Genesis’i içeren bir holding.

FTX’in çöküşünün ardından DCG’nin de mali olarak zor durumda olduğu iddia edilmişti.

CoinDesk için resmi bir satış süreci söz konusu değil, ancak özel sermaye şirketleri, aile ofisleri, Blockworks gibi rakip yayınlar ve sıkıntılı varlıkları avlayan hedge fonları da dahil olmak üzere geniş bir potansiyel alıcı grubunun ilgisini çekti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
İflasın Eşiğindeki Genesis'in Bilançosundaki Açık Miktarı Açıklandı! Kayıp Ne Kadar?

Site, İflasın Eşiğindeki Genesis ile Aynı Şirket Ailesinden

CoinDesk, 2 Kasım’da FTX ile kardeş hedge fonu Alameda Research arasındaki alışılmadık derecede yakın bağları detaylandıran bir makale yayınlamıştı. Alameda’nın parasının büyük bir kısmının FTX tarafından ihraç edilen bir dijital token olan FTT’ye bağlı olduğu bildirilmişti.

Haber FTX’e ve tokenlerine olan kamu güvenini sarsarak FTX’in karşılayamayacağı milyarlarca dolarlık müşteri para çekmesine neden oldu.

Firma bir haftadan kısa bir süre sonra iflasını ilan etti ve Bankman-Fried, sahibi olduğu Alameda’daki kayıpları karşılamak için müşteri fonlarını kullandığı iddialarıyla karşı karşıya kalarak CEO’luk görevinden istifa etti.

Kripto para krizi hala yayılıyor ve CoinDesk belirsiz bir gelecekle karşı karşıya kalabilecek birçok şirketten biri. Kripto kredi kuruluşu BlockFi Pazartesi günü iflasını ilan etti ve Bitcoin bu ay %20’den fazla değer kaybetti.

Genesis’teki sıkıntılar Silbert’i şirketleri arasında seçim yapmaya zorlayabilir ve CoinDesk’in (ve Grayscale’in) yoluna devam edebilmesi için Genesis’in iflasına izin vermeye karar verebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!