G20’den Bitcoin ve Kripto Para Mesajı!
G20’den Bitcoin ve Kripto Para Mesajı!

G20’den Bitcoin ve Kripto Para Mesajı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkelerin bireysel kripto para düzenlemeleri yanında ortak küresel kripto düzenlemeleri için de çalışmalar devam ediyor.

Bu bağlamda küresel kripto düzenlemesi için çalışan G20, Hindistan’da 13-15 tarihleri arasında yeni bir toplantı gerçekleştiriyor.

Bu toplantıda konuşan Hindistan Federal Ekonomik İşler Sekreteri Ajay Seth G20 ülkelerinin kripto sektöründe daha iyi küresel düzenleme yapmak ve kripto varlıklar üzerinde bir politika konsensüsü oluşturmaya çalıştığını söyledi.

Ajay Seth, toplantının ikinci gününde yaptığı açıklamada kripto paraların ekonomi, para politikası ve bankacılık sektörü üzerindeki etkilerinin kripto düzenlemelerinde bir fikir birliğine varmak için incelenmesi gerektiğini ifade etti.

“Düzenleme, alınan politika görüşünden hareket etmelidir. Aslında, masaya konulan önceliklerden biri, ülkelerin kripto varlıklarına yönelik politika yaklaşımı için bir fikir birliği oluşturmasına yardımcı olmaktır.”

FTX’in beklenmedik iflası ülkelerin ve küresel düzenleyicilerin kripto para sektörünün düzenlemesi gerektiğinin aciliyetini ortaya koydu. Zira FTX’in iflası “Amerikan tarihindeki en büyük dolandırıcılıklardan biri” olarak nitelendiriliyor.

G20, 19 ülkeyi ve Avrupa Birliği’ni kapsayan, Hindistan’ın başkanlığını yaptığı hükümetler arası bir forumdur.

G20 ülkeleri arasında Arjantin, Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, Endonezya, İtalya, Japonya, Meksika, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Güney Kore, Türkiye, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği bulunuyor.

Özellikle Hindistan son dönemde ülkede yaşanan olumsuz olaylar nedeniyle kripto para regülasyonları konusunda somut adımlar atıyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!